Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przełącze VGA/EURO - Laptop/TV - TV nie wyświetla obrazu z PC

SzukamDVD 23 Lis 2017 14:54 549 3
  • #1 23 Lis 2017 14:54
    SzukamDVD
    Poziom 8  

Cześć!
    Kupiłem przełącze VGA/EURO, żeby połączyć laptopa ze starszym telewizorem. Podłączam kabel, ale nic na ekranie telewizora się nie zmienia. Gdy włączę tryb kopiowania obrazu i wyłączę laptop to wtedy skaluje się w dół w rozdzielczości jakby do poziomu TV, więc jest między nimi jakaś interakcja, ale sam system tego TV nie wykrywa.

Jedyne wytłumaczenia na ten problem jakie znalazłem:
    1) te kable są do niczego i rzadko kiedy działają,
    2) z kartą zintegrowaną to nie działa,
    3) trzeba przestawić coś w sterowniku grafiki, żeby drugi ekran miał odpowiednią rozdzielczość (tyle, że mi go nie wykrywa, więc nie mogę nic zmienić)

Telewizor: Daewoo Neo Slim
    Latop: Win 10, Intel Core i3-3110M CPU @ 2.40GHz, 6 GB RAM, Intel HD Graphics 4000

0 3
  • #2 23 Lis 2017 15:22
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

SzukamDVD napisał:
    1) te kable są do niczego i rzadko kiedy działają,

Należało by sprawdzić pinout połączeń
    SzukamDVD napisał:
    2) z kartą zintegrowaną to nie działa,

Powinno
    SzukamDVD napisał:
    3) trzeba przestawić coś w sterowniku grafiki, żeby drugi ekran miał odpowiednią rozdzielczość (tyle, że mi go nie wykrywa, więc nie mogę nic zmienić)

Spróbuj zmienić rozdzielczość na najniższą możliwą i wtedy Duplikat obrazu.
    Zamieść screena z ustawieniami grafiki.

0
  • #3 23 Lis 2017 17:16
    SzukamDVD
    Poziom 8  

RADU23 napisał:
    Należało by sprawdzić pinout połączeń

Pinout w kablu różni się od wejścia VGA w laptopie tym, że brakuje w nim 1 pina w środkowym rzędzie (na obrazku zaznaczony na czerwono).

RADU23 napisał:
    Spróbuj zmienić rozdzielczość na najniższą możliwą i wtedy Duplikat obrazu.
    Zamieść screena z ustawieniami grafiki.

Grafika Intel HD:
    przełącze VGA/EURO - Laptop/TV - TV nie wyświetla obrazu z PCprzełącze VGA/EURO - Laptop/TV - TV nie wyświetla obrazu z PC

Ustawienia Windows:
    przełącze VGA/EURO - Laptop/TV - TV nie wyświetla obrazu z PCprzełącze VGA/EURO - Laptop/TV - TV nie wyświetla obrazu z PCprzełącze VGA/EURO - Laptop/TV - TV nie wyświetla obrazu z PC

AMD CCC - b. wybrakowany w moim przypadku:

Przy podłączeniu kabla w trybie duplikacji, na TV pojawiają się białe podłużne zakłócenia na czarnym tle; raz przy podłączeniu pojawił się też dźwiękowy komunikat jakby wykryto nowe urządzenie.
    Co ciekawe, w trybie Tylko ekran komputera obraz na laptopie skaluje się zawsze do niżej rozdzielczości po wyłączeniu TV (mimo, że duplikacja wyłączona), przy włączonym TV nie - chyba że zrestartuję komputer, ale to nie zawsze. Niestety to wszystko jest bardzo nieregularne, więc trudno mi stwierdzić, kiedy obraz zachowuje się w dany sposób.

PS Port VGA w laptopie działa poprawnie, bo wcześniej podłączałem do niego monitor i obraz się normalnie duplikował. Port EURO w TV też działa, bo był do niego podłączany wcześniej dekoder.

0
  • #4 03 Gru 2017 16:30
    SzukamDVD
    Poziom 8  

Niestety nie znalazłem żadnej odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, więc kabel odesłałem, a osobom, które są w tej samej sytuacji post ten nie tyle pomoże, co uświadomi, że autor nie opuścił tematu po poznaniu jakiejś sekretnej odpowiedzi.

0