Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

berlingo II 2,0 hdi - nie odpala brak komunikacji

23 Lis 2017 19:06 1722 2
  • Poziom 11  
    Witam Przyjechał do mnie na linie berlingo 2,0 hdi 2003r .Auto martwe po wymianie pompy ABS podobno po wymianie zapalił , mechanik dokonał jazdę próbną i było OK. Następnego dnia już nie odpalił ( tak przekazał mi właściciel samochodu )Walczyli z nim 3 dni i nic. Samochód kreci , działają kontrolki ,podczas kręcenia obrotomierz stoi w miejscu nie podaje napięcia na świece żarowe nie działają wycieraczki reszta wydaje się być sprawna. Brak możliwości komunikacji z silnikiem i abs z deską i czymś tam jeszcze udało mi się połączyć . Sprawdziłem bezpieczniki odłączyłem alarm Przejrzałem wiązki tak po łebku nic strasznego nie znalazłem poza kostką ABS upaprana mokra i zaolejona chyba płynem dot . Pasował by sprawdzić masy i zasilenia ecu ale nie mam schematu jakby ktoś podrzucił było by super. Na placu pracuje ale jak kończę psikać gaśnie . Co można jeszcze sprawdzić wydaje mi się,że problem jest po stronie elektronicznej za podpowiedzi i sugestie wielkie dzięki.
  • Poziom 39  
    Problem w komunikacji ECU - pompa ABS - BSI. Nie zapali, objawy będą takie jak piszesz. Wiązka CAN z BSI przechodzi do ECU poprzez wtyk pompy ABS. Wystarczy, że będzie zalana, mokra, wypięta, a nawet nie domknięta - nie zapali. Miałem taki przypadek i znalazłem go po 3 dniach. Wypinana była pompa ABSu i poprzednik nie zapiął wtyku do końca, a zasunął blokadę, pozornie wtyk siedział, ale... nie siedział wcale. 3 dni zajęło mi, by zwrócić uwagę na to, całkiem przypadkiem w sumie, bo brałem się za wiązki już, i... a co to ? czego to się wysunęło? pyk pyk zapiąłem jak trzeba, kręce, auto żyje.... tutaj też problem tego typu. Masz Lexię? wszystko pięknie pokazuje tam. Braki w komunikacji z kalkulatorami.
  • Poziom 11  
    Temat do zamknięcia Powodem awarii była zgniata wiązka pod aku .