Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Licznik ford focus mk1 -jak zdemontować wskazówki.

23 Lis 2017 19:22 2313 16
  • Poziom 18  
    Muszę przelutować złącze z tyłu i aby do niego się dostać muszę sciągnąć wskazówki a ni chcę coś uszkodzić.
    Szukałem w necie ale nie znalazłem a pokazują tylko do MK2.
    Czy ktoś pomoże ...?Licznik ford focus mk1 -jak zdemontować wskazówki.
  • TermopastyTermopasty
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Widelcem. Takim do jedzenia.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 11  
    Widelcem można ale ostrożnie żeby nie zadrapać , zgiąć tarczy
  • Poziom 18  
    Ale w której pozycji wyciągać bo wskazówki pływają jak rusze licznikiem.A duże zegary mają zderzaki jak widać na zdjęciu.
    Alexplus_Ford to nie BMW i na pewno inaczej się sciąga.Ja pare liczników już rozbierałem ale ten pierwszy raz :)
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Niewielka różnica jest w samych wskazówkach nieważne ford, bmw czy vw . Ostrożnie złap i pociągnij do góry na pewno wyskoczą one trzymają sie na takim bolczyku .
  • Poziom 18  
    O wielkie dzięki Alex-plus.Zaryzykowałem i :)
    A może wiesz jak je póżniej ustawić??
    Licznik ford focus mk1 -jak zdemontować wskazówki.
  • Poziom 11  
    Brawo TY . jak sobie już naprawisz licznik to go nie składaj do końca załóż delikatnie wskazówki trochę wyżej niż były podłącz kostke i włącz zapłon one trochę się uniosą i wtedy ustaw na 0 powinno być OK
  • Poziom 18  
    OK.Ale jakim sposobem ustawić póżniej na zero przesuwając ich palcem czy jeszcze raz wyciągać.??
  • Poziom 18  
    Ok ale można prościej...
    1.W jakiej pozycji włożyc wskazówki
    2.Czy póżniej zapiąć kostkę i właczyc zapłon..tak ma testowanie licznika.
    3.I co póżniej czy ich palcem ustawić czy zdjąć i ustawić bo założę narazie na iglice nie do końca.
    4.Ogranicznik jest tylko w dużych wskazówkach a paliwo i PB sobie zaznaczyłem gdzie było na zero.

Dodano po 15 [minuty]:

Kurde...wskazówki po wyłączeniu zapłonu opadają ponieżej wartości.Tak jakby nie trzymały się w pozycji zero..
  • Poziom 11  
    Jak licznik ustabilizuje sam sobie wskazówki ustaw na 0 Ja robię tak ,że zakładam wskazówki delikatnie. Potem palcem ustawiam na 0 i dociskam je mocniej .
  • Poziom 18  
    Wszystko ok dopóki nie wyłacze zapłonu.Bo potem wskazówki opadają na sam dół :(
  • Poziom 32  
    W tym liczniku się nie wyciąga wskazówek bo nie ma takiej potrzeby
  • Poziom 18  
    No tak patrzę teraz to płytka aby ją przelutować to wyciągnołem a silniczki zostały przecież....kurde mać a teraz mam PROBLEM.
    Z opadającymi wskazówkami ale tylko od PB i tmp.bo duże zegary mają zderzaki.
    Ratunku .....
    Przelutowałem kostkę i tak dalej choinka z kontrolek i wariujące wskazówki :(

Dodano po 9 [godziny] 24 [minuty]:

Napiszę że jak jest włączony zapłon to wskazówki pokazują bardzo dobrze czyli idą na swoje miejsce.A problem jest gdy wylacze zapłon to Pb i Tmp.spadają i wiszą prawie w pionie końcami w dół. Co tam się przestawiło??
  • Poziom 18  
    Już na drugi dzień wcisnołem ich na ośki igły ale jakoś nie miałem czasu tego napisać.Tak zresztą mi pisali żeby ich ustawić i dopiero wcisnąć.Wszystko już jest jak było.Nauka i ciągle nowe zaskoczenia.A jak chodzi o choinkę z kontrolek i latające wskazówki to po pierwszym lutowaniu było jeszcze gorzej bo nie odciągnołęm starej cyny tylko przegrzałem ale jak chodzi o jakieś typowe widoczne urwane luty to nie było ani jednego.Pierwsze lutowanie to była typowa amatorka :).
    Rozebrałem licznik jeszcze raz i odessałem starą cynę i dałem nową i usterka do dziś się nie pojawiła :).
    Ale zobaczymy na dłuszą metę bo jednak przyczyna może być rzeczywiście inna.Napiszę jak się dowiem od kolegi czy są jakieś problemy.
    Ogólnie to ci bardzo dziękuję za tą cenną informację bo koledzy zostawili mnie na lodzie jak zobaczyli że nie kumam co piszą.Ale wystarczyło napisać że tam są zderzaki w tył małych wskazówkach i bym zaraz wiedział i skojarzył fakty.