Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MS-7267 ver: 4.2 (945GCM5 V2) - wymiana pamięci z uwzględnieniem max wydajności

23 Lis 2017 20:37 804 7
  • Poziom 15  
    Witam :)

Bardzo proszę o pomoc zorientowanych w temacie, czyli w doborze pamięci, które będą pracowały najbardziej optymalnie z płytą :)

Chcę wymienić pamięci na płycie MS-7267 ver: 4.2 (945GCM5 V2)
    Aktualnie mam 1 GB (2 x 512), a chcę wykorzystać max który przyjmuje płyta i wymienić na 4 GB (2 x 2), które będą pracować w DUAL-u.

Niby prosta sprawa, ale jednak jest pewien problem.
    Chcę dobrać te pamięci uwzględniając specyfikację płyty, aby jak najlepiej wykorzystać ich wydajność. Tutaj pojawiają się schody, gdyż nie mogę znaleźć odpowiedniej specyfikacji płyty na stronie MSI. Mam do wyboru 5 różnych płyt, które pokazują mi się po wpisaniu 945GCM5 v2, czyli tego, co fizycznie znajduje się na płycie w formie nadruku: 945GCM5.
    Na samym dole listy płyt co prawda mam 945GCM5, ale bez V2, a pozostałe 4 płyty mają V2 ale:
    1. 945GCM5-F V2 (FSB 1333)
    2. 945GCM5-F V2
    3. 945GCM5-L V2 (FSB 1333)
    4. 945GCM5-F V2
    5. 945GCM5 ( BEZ V2)
    czyli nie ma tutaj mojej płyty.

Próbowałem również:
    1.
    Zidentyfikować płytę programami służącymi do tego celu, jednak za każdym razem otrzymuję jedynie informację: MS-7267.
    2.
    Zidentyfikować płytę po numerze BIOS-u, jednak wówczas Google wyrzucało mi, że to płyta 945GCM5-F V2

Czy może ktoś z Szanownych Forumowiczów zerknąć na ten przypadek i jednoznacznie stwierdzić:
    1.
    Która specyfikacja MSI, jest właściwa dla mojej płyty?
    2.
    Jakie pamięci (o jakich parametrach) powinienem zakupić, aby pracowały jak najbardziej optymalnie?

Załączam jeszcze dodatkowe screeny - może w czymś pomogą:

Już teraz z góry dziękuję za każdą pomoc :):):)

Pozdrawiam :)
    Grzegorz
  • Poziom 37  
    Wymiana na 2x2GB spowoduje znaczne przyspieszenie bo programy nie będą ryły dysku, pliku lub partycji wymiany. Tej płyty już specjalnie bardziej nie rozpędzisz. Wersja płyty jest umieszczona na niej. Zwykle w górnym lewym rogu albo obok nazwy.
  • Poziom 15  
    RitterX napisał:
    Wymiana na 2x2GB spowoduje znaczne przyspieszenie bo programy nie będą ryły dysku, pliku lub partycji wymiany. Tej płyty już specjalnie bardziej nie rozpędzisz. Wersja płyty jest umieszczona na niej. Zwykle w górnym lewym rogu albo obok nazwy.
    Przeszukałem całą płytę i nic więcej (oprócz tego co na zdjęciu) nie znalazłem.
  • Poziom 15  
    lisek napisał:
    Masz chyba E6700 (z foto 20x 1333Mhz )
    No właśnie - to "chyba" mnie nęka od dłuższego czasu. Chyba ten model, a może ten.
    Kurcze... potrzebuje 100% pewności i wiedzieć, co kupić.
    :)
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    to "chyba" mnie nęka od dłuższego czasu.

Ile czasu zajmuje zdjęcia wentylatora :cry:
    - przy okazji wymienisz pastę i wyczyścisz wentylator (łopatki)
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    Trzeba zmieniać platforme bardziej niż marnować kasę.

I to powinno być podsumowanie tematu!