Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mazda 3 z6 - Dodatkowy zbiornik?

Marmix11111 23 Nov 2017 21:12 594 8
    Marmix11111
    Level 6  
    Witam.
    Od nie dawana posiadam Mazde 3 z silnikiem z6 o pojemności 1.6 . Silnik pracuje ładnie i auto chodzi bez zarzutów ale jest jeden problem a mianowicie zbiornik do którego idą jakieś rurki podciśnieniowe od przepustnicy. Na zbiorniku były jakieś napisy i podziałka jednak z czasem się starły a ja nie mam pojęcia od czego to może być. Rurka zbiorniczka doprowadzona jest do jego dna więc wygląda na zasysającą a sam zbiornik jest szczelnie zamknięty. Kiedy szukałem jakiejś informacji na forach i ogólnie w internecie jedyne czego się dowiedziałem to to że pod maską w okolicach silnika w ogóle nie ma takiego zbiornika. W zbiorniku znajduje się trochę jakiegoś jasnego oleju. Nie wiem czy samochód może jeździć z takim stanem owego zbiornika. Proszę o szybka odpowiedz. W razie próśb mogę dołączyć zdjęcie do tego posta. Z góry dziękuję :)
    Marmix11111
    Level 6  
    Tak mam. Instalowana była w Niemczech a niedawno zauważyłem ze gaz się sam rozłącza
    jenusz11
    Level 20  
    To jest zbiornik na olej, dodatkowe smarowanie zaworów tzw. lubryfikacja, montowane razem z instalacją lpg ale nie w każdych.
    Marmix11111
    Level 6  
    Czyli nalać tam tego samego oleju co do silnika ? I to pewni z jego braku sie rozłącza ?
    Marmix11111
    Level 6  
    aha rozumiem . a nie wie pan jaki to ma być w sensie nazwa itd
    Marmix11111
    Level 6  
    aha okey .dzięki wielkie za pomoc