Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Amica ZIM 427 - dolna uszczelka drzwi

klausg 23 Lis 2017 23:29 1053 5
 • #1 23 Lis 2017 23:29
  klausg
  Poziom 11  

  Witam pięknie.
  Poszukuję porady w temacie wymiany dolnej uszczelki w zmywarce Amica ZIM 427. W internecie nic nie znalazłem, wysłałem zapytanie do kilku sklepów i otrzymana odpowiedź "trochę" mnie zabiła. "Producent nie przewidział w podanym modelu wymiany samej uszczelki, tylko całą blachę wewnętrzną z uszczelką". Koszt około 200 PLN i to za kawałek gumki? Chyba ktoś trochę przesadził.

  Na moje oko pasowała by uszczelka z modelu ZIM 614, ale nie znając wymiarów nie jestem pewien. Może ktoś pomoże?
  Zmywarka Amica ZIM 427 - dolna uszczelka drzwiZmywarka Amica ZIM 427 - dolna uszczelka drzwi
  Tak nawiasem mówiąc ta uszczelka to jakaś porażka od samego początku: ciągle wypada, podwija się. Próbowałem ją kleić, ale to też słabo działa. Macie jakiś patent na skuteczny montaż tej uszczelki na swoim miejscu?

  0 5
 • #2 23 Lis 2017 23:34
  nares
  Specjalista AGD

  klausg napisał:
  Poszukuję porady w temacie wymiany dolnej uszczelki w zmywarce AMICA ZIM 427.

  A po co chcesz ją wymieniać? Większość zmywarek mogła by pracować bez tej uszczelki. Opisz najpierw problem.

  0
 • #3 23 Lis 2017 23:41
  klausg
  Poziom 11  

  W zasadzie to może masz rację. Nie próbowałem bez uszczelki. Może wszystko będzie ok. Do wymiany skłoniły mnie wspomniane ciągłe problemy z wypadaniem i podwijaniem się tej uszczelki.

  Obecnie jest cała usmarowana klejem co nie zmienia faktu że nadal wypada i się wywija. Pomyślałem: kupię nową, może będzie lepiej pasować. Za 200zł na pewno nie kupię całej bachy - to bez sensu. Jeśli nic innego łatwo nie dopasuję to pewnie po raz kolejny wyjmę uszczelkę, wyczyszczę, przykleję, i znowu wystarczy na kilka tygodni...

  To może znacie jakiś patent jak to skutecznie przykleić? Kropelka / superglue nie wytrzymuje dłużej niż kilka tygodni. Czym lepiej skleić gumę+metal?

  0
 • #4 23 Lis 2017 23:54
  nares
  Specjalista AGD

  klausg napisał:
  Jeśli nic innego łatwo nie dopasuję to pewnie po raz kolejny wyjmę uszczelkę, wyczyszczę, przykleję, i znowu wystarczy na kilka tygodni...

  W tym modelu, producent nie uwzględnił wymiany samej uszczelki, ponieważ jest ona fabrycznie zawalcowana w blachę wewnętrzną drzwi - w wielu zmywarkach tak jest. Przestań ciapać klejami i spróbuj bez uszczelki.

  0
 • #5 23 Lis 2017 23:59
  klausg
  Poziom 11  

  Spróbuję zatem bez albo tak jak jest i niech się wywija. Zawalcowana no to ja chyba na felerny model zmywarki trafiłem. Tam nie ma co zawalcowywać (przynajmniej tak to wygląda z zewnątrz bez rozbierania całych drzwi). Raczej to sie trzyma krawędzią tej gumy i dlatego wypada co chwilę ;P

  0
 • #6 24 Lis 2017 00:04
  nares
  Specjalista AGD

  klausg napisał:
  Spróbuję zatem bez albo tak jak jest i niech się wywija. Zawalcowana no to ja chyba na felerny model zmywarki trafiłem.
  To może nie polemizuj, tylko rozbierz całkowicie drzwi i sobie napraw, skoro uważasz, że się da. Aha, jeszcze napisz do producenta z zapytaniem, dlaczego uszczelki nie ma w spisie części zamiennych, a jedynie całe poszycie wewnętrzne drzwi z uszczelką.

  0