Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Amica ZIM 427 - dolna uszczelka drzwi

23 Nov 2017 23:29 2709 7
 • Level 11  
  Witam pięknie.
  Poszukuję porady w temacie wymiany dolnej uszczelki w zmywarce Amica ZIM 427. W internecie nic nie znalazłem, wysłałem zapytanie do kilku sklepów i otrzymana odpowiedź "trochę" mnie zabiła. "Producent nie przewidział w podanym modelu wymiany samej uszczelki, tylko całą blachę wewnętrzną z uszczelką". Koszt około 200 PLN i to za kawałek gumki? Chyba ktoś trochę przesadził.

  Na moje oko pasowała by uszczelka z modelu ZIM 614, ale nie znając wymiarów nie jestem pewien. Może ktoś pomoże?
  Zmywarka Amica ZIM 427 - dolna uszczelka drzwiZmywarka Amica ZIM 427 - dolna uszczelka drzwi
  Tak nawiasem mówiąc ta uszczelka to jakaś porażka od samego początku: ciągle wypada, podwija się. Próbowałem ją kleić, ale to też słabo działa. Macie jakiś patent na skuteczny montaż tej uszczelki na swoim miejscu?
 • Home appliances specialist
  klausg wrote:
  Poszukuję porady w temacie wymiany dolnej uszczelki w zmywarce AMICA ZIM 427.

  A po co chcesz ją wymieniać? Większość zmywarek mogła by pracować bez tej uszczelki. Opisz najpierw problem.
 • Level 11  
  W zasadzie to może masz rację. Nie próbowałem bez uszczelki. Może wszystko będzie ok. Do wymiany skłoniły mnie wspomniane ciągłe problemy z wypadaniem i podwijaniem się tej uszczelki.

  Obecnie jest cała usmarowana klejem co nie zmienia faktu że nadal wypada i się wywija. Pomyślałem: kupię nową, może będzie lepiej pasować. Za 200zł na pewno nie kupię całej bachy - to bez sensu. Jeśli nic innego łatwo nie dopasuję to pewnie po raz kolejny wyjmę uszczelkę, wyczyszczę, przykleję, i znowu wystarczy na kilka tygodni...

  To może znacie jakiś patent jak to skutecznie przykleić? Kropelka / superglue nie wytrzymuje dłużej niż kilka tygodni. Czym lepiej skleić gumę+metal?
 • Home appliances specialist
  klausg wrote:
  Jeśli nic innego łatwo nie dopasuję to pewnie po raz kolejny wyjmę uszczelkę, wyczyszczę, przykleję, i znowu wystarczy na kilka tygodni...

  W tym modelu, producent nie uwzględnił wymiany samej uszczelki, ponieważ jest ona fabrycznie zawalcowana w blachę wewnętrzną drzwi - w wielu zmywarkach tak jest. Przestań ciapać klejami i spróbuj bez uszczelki.
 • Level 11  
  Spróbuję zatem bez albo tak jak jest i niech się wywija. Zawalcowana no to ja chyba na felerny model zmywarki trafiłem. Tam nie ma co zawalcowywać (przynajmniej tak to wygląda z zewnątrz bez rozbierania całych drzwi). Raczej to sie trzyma krawędzią tej gumy i dlatego wypada co chwilę ;P
 • Home appliances specialist
  klausg wrote:
  Spróbuję zatem bez albo tak jak jest i niech się wywija. Zawalcowana no to ja chyba na felerny model zmywarki trafiłem.
  To może nie polemizuj, tylko rozbierz całkowicie drzwi i sobie napraw, skoro uważasz, że się da. Aha, jeszcze napisz do producenta z zapytaniem, dlaczego uszczelki nie ma w spisie części zamiennych, a jedynie całe poszycie wewnętrzne drzwi z uszczelką.
 • Level 1  
  Witam

  Trochę odgrzewany kotlet.
  Również miałem problem z uszczelką dolną do zmywarki tylko Mastercook (dostępne całe drzwi, ponieważ uszczelka zagniatana z nimi).
  Poradziłem sobie nabijając uszczelkę Stomil T16/5.
  Może to komuś pomoże.

  Pozdrawiam
 • Level 11  
  Ja mówiąc brzydko olałem sprawę. Podkleiłem kropelką (od czasu do czasu poprawiam) i przestałem się tą uszczelką przejmować. Woda się nie leje. Zmywarka działa. Odpuściłem.