Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sharp LC32LE144 - mruga dioda, TV nie włącza się.

Rofor 24 Nov 2017 10:52 1962 5
    Rofor
    Level 6  
    Witam.
    Mam problem z TV Sharp LC32LE144 E, otóż mruga dioda czuwania, telewizor nie włącza się. Po zmierzeniu napięć na zasilaczu DPS -140 SP-2 napięcie 5 V pulsuje od 1 do 2.5 V. Na moment podłączyłem równolegle zewnętrzny zasilacz 5 V i przetwornica w TV zaskoczyła, pojawiło się napięcie 24 V, 12 V, 3,1V. Po chwili wybuchły dwa na kondensatory 220 uF na płycie sygnałowej przy układzie fonii.
    Proszę o pomoc, bo nie wiem czy wymienić cały zasilacz czy płytkę sygnałową.

Pozdrawiam.
    tomavs
    Level 12  
    Sprawdz czy napiecie 5V na zasilaczu jest stabilne w momencie gdy płyta główna będzie odłączona.
    Rofor
    Level 6  
    Niestety nie ma tego napięcia
    tomavs
    Level 12  
    Skoro dioda mruga tzn ,że jakoś jest procesor zasilany. Może być tylko problem ze stabilizacja tego napięcia.
    Rofor
    Level 6  
    Tak procesor jest zasilany tym niestabilnym napięciem 5V, zasilacz bez obciążenia ma 5V natomiast po podłączeniu płyty napięcie skacze od 1V-około 3V. na zasilaczu bez obciążenia na zasilaczu nie ma napięcia 3V
    kmax78
    Level 10  
    Mam ten sam problem. Postawiłem na nowo procesor i napięcie się "uspokoiło". Mam stabilne 5v, 1,2v i 3v również na włączniku ale tv nie startuje - świeci się ciągle dioda standby. Jakieś pomysły ??