Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] SONY DAV SA30 Philips 55PUS641 - Jak podłączyć stare kino domowe z nowym TV

wlodek_lacki 24 Lis 2017 11:04 414 13
  • #1 24 Lis 2017 11:04
    wlodek_lacki
    Poziom 3  

Wielka prośba o pomoc w podłączniu bardzo starego ale ciągle sprawnego kina domowego SONY DAV SA30 z nowym telewizorem LCD 55PUS6412 TV LED UHD PHILIPSA

Ze strony kina mam ma takie możliwośći :

SONY DAV SA30 Philips 55PUS641 - Jak podłączyć stare kino domowe z nowym TV
    a ze strony TV takie:

Wydaje mi się że jedyna opcja to wykorzystanie gniazd Jack YPBPr i L/R gdzie dołączono fabryczne przejściówki na chincze . Kupiłem więc następujący kabel jak w załączniku SCART / wtyk 5x RCA, ale niestety nie działa - brak sygnału na TV

Wdzięczny będę za jakikolwiek pomysł bo tracę nadzieję . Czy inną opcją jest konwerter HDMI ?

Z góry dziękuje za pomoc

Włodek

0 13
  • #2 24 Lis 2017 11:17
    kazikszach
    Poziom 33  

Spróbuj samym kablem cinch-cinch.
    W kinie VIDEO OUT, w telewizorze przez tą oryginalną przejściówkę.

0
  • #3 24 Lis 2017 12:39
    Polon_us
    Poziom 40  

W którą stronę ma działać te kino:
    - obraz/dźwięk z kina w TV?
    - czy też dżwięk z telewizora w kinie?

0
  • #4 24 Lis 2017 12:39
    kazikszach
    Poziom 33  

Polon_us napisał:

wlodek_lacki napisał:
    Wydaje mi się że jedyna opcja to wykorzystanie gniazd Jack YPBPr i L/R gdzie dołączono fabryczne przejściówki na chincze .

Bardzo wątpliwe, żeby to zadziałało. Przecież to są gniazda wejściowe.

Z tego, co ja zrozumiałem, to autorowi chodzi o uzyskanie obrazu z kina na tv, a nie dźwięku z tv na kino.

0
  • #5 24 Lis 2017 13:30
    wlodek_lacki
    Poziom 3  

No tak , chodzi mi o obraz z DVD na telewizorze. Dźwięk najlepiej jakby pozostał przez kino domowe.

Co do przejściówki z gnizda YPbPR to jest na 3 czincze - R,G,B a wejście w kinie jest 1 x czincz na wideo i 2 na audio . Czy są przejściówki na to ?

Dodano po 10 [minuty]:

A co sądzicie o takim konwerterze HDMI . Podłączenie kina czinczami i HDMI do telewizor. Czy to ma szansę zadziałać.?

http://allegro.pl/konwerter-av-na-hdmi-spacet...=bed0ebfa-061f-4934-92e5-8da954af8a40#thumb/1

0
  • Pomocny post
    #6 24 Lis 2017 13:31
    kazikszach
    Poziom 33  

W kinie masz VIDEO OUT, i to podłącz pod wejście Y w tej przejściówce.
    Jeśli nie jest opisane, to próbuj do każdego, w telewizorze wybierz to wejście.

0
  • #7 24 Lis 2017 13:58
    wlodek_lacki
    Poziom 3  

kazikszach napisał:
    Jeśli nie jest opisane, to próbuj do każdego, w telewizorze wybierz to wejście.

Działa, tylko że obraz jest czarno - biały i złej jakości :( Czy to nie kwestia jakiś ustawień?

0
  • Pomocny post
    #8 24 Lis 2017 13:59
    Polon_us
    Poziom 40  

kazikszach napisał:
    Z tego, co ja zrozumiałem, to autorowi chodzi o uzyskanie obrazu z kina na tv, a nie dźwięku z tv na kino.

Zorientowałem się po niewczasie i wycofałem mój pierwotny wpis.
    wlodek_lacki napisał:
    Kupiłem więc następujący kabel jak w załączniku SCART / wtyk 5x RCA, ale niestety nie działa - brak sygnału na TV

Jeśli ten kable jest zgodny z załączonym opisem, to on nie ma prawa działać.
    Działa on w odwrotną stronę niż kolega potrzebuje - sygnał wprowadza się poprzez CINCH do Euro w przypadku tego kabla.
    Kolega może wymienić ten kabel na odpowiedni?
    Albo przelutować?
    Zakładam tu, że gniazdo Euro w kinie wyprowadza sygnał Component.
    Choć dobrze byłoby to sprawdzić.
    kazikszach napisał:

To ma szanse zadziałania, ale trzeba pamiętać, że w takim przypadku dane wejście AV w telewizorze trzeba przestawić z trybu Component na Composite.

0
  • #9 24 Lis 2017 15:40
    wlodek_lacki
    Poziom 3  

Polon_us napisał:
    kazikszach napisał:

Zorientowałem się po niewczasie i wycofałem mój pierwotny wpis.
    wlodek_lacki napisał:
    Kupiłem więc następujący kabel jak w załączniku SCART / wtyk 5x RCA, ale niestety nie działa - brak sygnału na TV

Jeśli ten kable jest zgodny z załączonym opisem, to on nie ma prawa działać.
    Działa on w odwrotną stronę niż kolega potrzebuje - sygnał wprowadza się poprzez CINCH do Euro w przypadku tego kabla.
    Kolega może wymienić ten kabel na odpowiedni?
    Albo przelutować?
    Zakładam tu, że gniazdo Euro w kinie wyprowadza sygnał Component.
    Choć dobrze byłoby to sprawdzić.
    kazikszach napisał:

To ma szanse zadziałania, ale trzeba pamiętać, że w takim przypadku dane wejście AV w telewizorze trzeba przestawić z trybu Component na Composite.

Niestety nie znajduje w ustawieniach TV możliwości przełączenia trybu Component/Composite

Kabla Euro - Chincz zamienenić nie mogę bo nie mają innych. Chętnie przylutuje choć wdzięczny byłbym za wskazówki jak ?

0
  • #10 24 Lis 2017 16:09
    kazikszach
    Poziom 33  

Z danych technicznych wynika, że ma tylko wejście komponent, czyli tylko konwerter na HDMI.

0
  • #11 24 Lis 2017 16:21
    wlodek_lacki
    Poziom 3  

kazikszach napisał:
    Z danych technicznych wynika, że ma tylko wejście komponent, czyli tylko konwerter na HDMI.

czyli jeśli dobrze zrozumiałem- nie ma szans na podłączenie inne niż za pośrednictwem konwertera HDMI?

0
  • Pomocny post
    #12 24 Lis 2017 19:57
    kazikszach
    Poziom 33  

wlodek_lacki napisał:
    czyli jeśli dobrze zrozumiałem- nie ma szans na podłączenie inne niż za pośrednictwem konwertera HDMI?

Wszystko na to wskazuje, ale jak to zadziała, to niech potwierdzi ktoś kto ma taki konwerter.

0
  • Pomocny post
    #13 25 Lis 2017 05:15
    Polon_us
    Poziom 40  

wlodek_lacki napisał:

Niezupełnie.
    Z danych technicznych tego kina wynika, że wyjściowy sygnał Component jest również dostępny na gnieździe Scart kina.

Moim zdaniem, niewarta jest "walka" aby podłączać te kino do tego telewizora.
    Różnica technologiczna jest zbyt duża.
    Obraz z kina będzie fatalny.

W miarę możliwości sugerowałbym rozejrzeć się za nowym kinem.

0
  • #14 08 Lut 2018 08:04
    wlodek_lacki
    Poziom 3  

no i finalnie nie znalazłem innego rozwiązania niż konwerter Scart na Hdmi. Jakość nie jest idealne ale pozwala mi na razie korzystać ze starego sprzętu.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo