Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet EcoCondens Gold Plus 25kw parter podłogówka, góra grzejniki -oszczędności

24 Lis 2017 11:28 1365 2
  • Poziom 21  
    Witam
    Posiadam w swojej instalacji CO EcoCondens Gold Plus 25kw. Termostat pokojowy Salus IT500. Dół ogrzewam podłogówką piętro grzejnikami.
    Aktualnie przy temperaturach około 0 na dworze mam spalanie dzienne gazu na poziomie 6-7 m3.
    W domu staram się utrzymać temperaturę 22-maks 23 stopnie w dzień i w nocy 20-21.
    Chciałbym dowiedzieć się gdzie ewentualnie mogę jeszcze poszukać oszczędności w pracy kotła, instalacji itp.
    Czy lepiej np. podczas gdy jestem w pracy ( czas około 9h) wyłączać piec żeby nie utrzymywał ciepłej wody w zasobniku.
    Czy włączać piec na temperaturze 40 stopni? czy dawać mu np. 50 -60 stopni? Dodam, że jak narazie przy takich temperaturach na dworze około 0 wystarczy jak jeden grzejnik w pokoju na górze mam odkręcony i już spokojnie na 40 stopniach na piecu dochodzi do temp. w pokoju 22 stopnie. Co jest zupełnie wystarczające. Wiadomo, że trwa to powiedzmy 2-3 h żeby z 19 stopni dojść do 22 ale 1 grzejnik daje radę. Na razie nie mam jeszcze głowic termostatycznych bo mam chęć pobawić się termostat w każdym pokoju i zamykanie obiegów na rozdzielaczu od grzejników który mam na górze. Kiedyś może też siłowniki na podłogówkę pozakładam.
    Jak sprawdzić taktowanie swojego kotła?
    Jak to powinno wyglądać? Żeby było ekonomicznie?
    Lepiej grzać grzejniki czy podłogówkę większą temperaturą czy mniejszą?
    Chciałbym też poznać wszystkie funkcje pieca ale nie mogę znaleźć instrukcji serwisowej w internecie
    Na razie zmieniałem tylko P10 na 1 chodzi o automatyczne wygrzewanie zasobnika w celu pozbycia się bakterii legionelli.
    Oraz P14 dałem na 80 (było minimum czyli 50) bo chciałem przetestować czy sama pompka pieca sobie poradzi i z podłogówką i z grzejnikami
    ale nie widziałem różnicy na przepływomierzach na podłogówce na dole. Nie dochodziły do zenitu po zmianie na 80 a raczej były na tej samej pozycji co przy wartośći 50 na P14 więc chyba będę musiał wrócić z tym parametrem.
    Dodatkowo 2 przepływomierze cały czas wskazują minimum. Mimo, że włączę pompkę na rozdzielaczu podłogówki. Mogły się przybrudzić czy po prostu uszkodzone są? Przepływ jest bo podłogówka grzeje na tych pętlach. Ale wydaje mi się, że jak zamykam te obiegi przykręcając je na górze to, że na tych 2 słychać że ciszej się zamykają niż reszta.
    Jakie dane mogę sczytywać z kotła podczas jego pracy?
    I jak to zrobić?
  • Poziom 21  
    Jeszcze zaworów nie mam ale za 3 dni będą