Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

XP Mode + drukarka LPT1 + program DOS

Madblade 24 Nov 2017 12:59 789 2
 • #1
  Madblade
  Level 10  
  Witam

  Potrzebuję uruchomić wydruk w starym programie kasowym typu DOS uruchamianym w trybie XP Mode z W7 Professional. Program został przeniesiony z kompa z XP, gdzie wiadomo takiego problemu nie było. Drukarka HP P2035 pod LPT i drukuje kiedy portem jest TS001 (terminal serwer, czyli system z W7). Problem jest właśnie z wydrukiem w uruchamianym pod XP Mode programem dos'owym. Nie ma żadnego komunikatu, transmisja idzie ale drukarka nic nie wypluwa. W programie jest ustawiony port LPT1 i drukarka HP LaserJet IIP Plus, zresztą tam dużych opcji konfiguracji nie ma. Próbowałem z komendą net use lpt1: \\nazwa_kompa\drukarka i nic to nie dało. Chyba, że w takim przypadku komenda powinna być skonstruowana inaczej? Ma ktoś jakiś pomysł?
 • #2
  JacekCz
  Level 39  
  1. drukarka P2035 nie jest aby tzw "GDI"? Gdyby tak było, to zabija pomysł drukowania "z DOS".
  2. czy komenda net use jest poprawna to widać (tylko trzeba w oknie cmd, żeby się nie zamykało). W różnych wersja windows mapowanie "na samego siebie" bywało zakazane lub dozwolone. O ile przyjęło, skutkowało, jak nie to wiadomo - nie.

  U schyłku DOS niektóre firmy softwarowe dodawały do swoich DOS-owskich programów "printer windows", co im pozwalało na mało idące upgrady w kodzie aplikacji.
  Ponieważ przemilczasz nawę programu, pomysłów brak.
 • #3
  Madblade
  Level 10  
  1. tak ta drukarka jest GDI (przynajmniej wskazują na to oryginalne sterowniki), ale obecnie pracuję na zastępczych.
  2. komenda net use jest prawidłowa, drukowanie z wiersza poleceń działa.

  Jeśli nie złamię tutaj jakiegoś tabu, to ten program to Kasa firmy DGCS, ale już go nie serwisują.

  Tak czy inaczej drukowanie programu zaczęło działać po całkowitym restarcie trybu XP, oczywiście trzeba mieć też włączone buforowanie na odpowiednim porcie.