Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] T-Mobile + Huawei B525 - wolny transfer na stalym IP

Cobrix 24 Lis 2017 16:01 1626 2
  • #1 24 Lis 2017 16:01
    Cobrix
    Poziom 9  

Witam. Czy ktos spotkal sie moze z taka sytuacja?

Wzialem na probe od T-Mobile internet LTE z routerem Huawei B525. BTS 1,5 km ode mnie - testy na stronach pokazuja predkosci w okolicach download 50Mb/s, upload 20Mb/s. Wszystko jest ok.

Problem zaczyna sie gdy przelaczam sie na stale IP od T-Mobile. Wg instrukcji nalezy zmienic w profilu APN z internet na data.
    Owszem, dostaje stale IP ale przepustowosc lacza spada dramatycznie.
    Co ciekawe, strony z miernikami nadal pokazuja predkosci w miare ok - bo 30Mb/s download i 10 upload ale lacze jest bardzo wolne.

Ten sam plik ssany z firmowego ftp na ip dynamicznym leci z predkoscia 1.5Mb/s a na stalym IP 40kb/s .
    Na stalym IP sesje RDP sie zrywaja, czasami nawet wyswietlaja sie bledy przy otwieraniu stron - ze nie odpowiadaja serwery dns.

T-Mobile wyslalo mnie na drzewo - na info linii mowia, ze dzial techniczny nie stwierdzil problemow.

Oczywiscie oddam sprzet ale w mojej lokalizacji T-Mobile to byla jedyna opcja na szybki internet. Na dynamicznym ip jest ok ale musze miec stale zeby miec dostep do zasobow firmy.

0 2
  • #2 24 Lis 2017 22:43
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Cobrix napisał:
    Na dynamicznym ip jest ok ale musze miec stale zeby miec dostep do zasobow firmy.

Nie rozumiem, dostęp do firmy przez VPN ?
    VPN jest na tyle bezpieczny że nie trzeba filtrować ip adresów.

0
  • #3 18 Wrz 2018 15:17
    Cobrix
    Poziom 9  

Jednak był to problem tech. T-Mobile

0
  Szukaj w 5mln produktów