Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant VC PL 186/3-5 Głośno chodzi , stuka

24 Lis 2017 16:48 1395 4
 • Poziom 7  
  Witam
  Posiadam kocioł gazowy Vaillant VC PL 186/3-5 , podłączony pod zasobnik wody. Podczas grzania CO gdy piec mocno się rozgrzeje ( dzieje się to po kilku godzinach grzania CO zazwyczaj w nocy )zaczyna głośno pracować, jak by coś ocierało i zaraz miało się rozlecieć ( słychać to na załączonym filmie ). Z rzeczy które zostały zrobione to: wymieniona pompa wody gdyż w poprzedniej pękło łożysko cierne, sprawdzony wentylator / nic nie obciera - bez uszkodzeń/. Wymiennik ciepła wyczyszczony, zrobiony przegląd przez serwisanta. Kocioł zamontowant jest w kotłowni ( kotłownia otwarta na korytarz około 8m2. Pobiera on powietrze z pomieszczenia kotłowni a spaliny wyrzuca rurą fi 60 przez komin.
  Co może być przyczyną takiego działania.
  Proszę o jakieś wskazówki.
  FILM
 • Poziom 16  
  Hmmm , z odgłosów które słychać na video to typowałbym wentylator, pompę lub zakamieniony wymiennik . Ale stoi to w zaprzeczeniu z opisem, ktory zamieściles (bo piszesz że pompa jest nowa i był czyszczony wymiennik).
  Pomocny byłby filmik, na ktorym widać wyświetlacz ze zbliżenia a w tle odglosy bo na wyświetlaczu jest sygnalizacja włączonej pompy a wentylator słychać jak pracuje razem z palnikiem (symbol palnika). Poza tym jest wybieg pompy - pracuje pompa bez wentylatora (palnika).
  Z resztą sam możesz zaobserwować te rzeczy na wyświetlaczu i bedziesz miał podejrzenie co stuka.
 • Poziom 16  
  gzresiek32 napisał:
  Dzięki
  Jak zacznie hałasować to sprawdzę jaki kod stanu wyświetla. Ale muszę poczekać bo on skubaniec hałasuje zazwyczaj w nocy :)


  Jak zacznie hałasowac to podejdź do kotła i zmniejsz temp. pokrętłem na C.O. Nie używaj resetu tak jak to robisz na filmiku. Teraz masz tylko dwie opcje - jeżeli palnik się wyłączy (tym samym wentylator również - obserwuj wyświetlacz ) i hałas zniknie to masz przyczynę. Druga opcja - po zmniejszeniu temp. i wylaczeniu palnika, pozostanie wybieg pompy. Jeżeli będzie tutaj chodził głośno to sprawa kamienia lub pompy.