Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa hydrauliczna c360 - Pompa w zastosowaniu innym niż ciągnik.

24 Lis 2017 17:52 813 8
 • Poziom 27  
  Witam serdecznie.
  Otóż posiadam 3 sztuki pomp hydraulicznych wymontowanych od c360.
  Jedna z nich jest w stanie idealnym i nosi oznaczenie HT 46.546.310B firmy Hydrotor. Chciałbym ją zastosować w łuparce hydraulicznej na oczywiście odpowiednim przełożeniu z silnikiem 5kW (jakieś 1000obr.) lecz mam wątpliwości co do żywotności jej oraz warunków pracy. Otóż fabrycznie pompa ta pracuje w oleju(cała zanurzona) a u mnie będzie pracować na powietrzu. Czy to jej nie zaszkodzi?
  Druga sprawa to połączenie pompy z przekładnią lub silnikiem, jak to zrealizować? Posiadam wspornik pompy oraz jej krzyżak.
 • Poziom 22  
  Praca na powietrzu nie powinna zaszkodzić.Napęd najlepiej prosto od silnika poprzez sprzęgło w jednej osi.
 • Poziom 27  
  hevet2 napisał:
  Ta pompa musi pracować zanurzona w oleju.

  Dlaczego?
 • Poziom 27  
  Pompa od c330 też została zaprojektowana do pracy w oleju a mimo to ludzie wyjorzystują ją do pracy w warunkach w których nie jest zanuzona.
 • Poziom 25  
  Pompa z 30-ki w oleju na pewno nie musi pracować kiedyś miałem prasę w której właśnie ona była założona. Pompa z 60-ki ciężko mi powiedzieć teoretycznie nie ma to znaczenia dla pompy zębatej. Ciekaw jestem tylko czy nie będzie ciekła z otworów które są nawiercone na wysokości ośki każdej z zębatek. Poza tym jednym reszta nie ma znaczenia.
 • Poziom 27  
  No właśnie jedną z trzech(wizualnie zuzytą) z złomu zalalem zużytym olejem silnikowym, zatkalem wylot, zakrecilem koleem napędowym pompy w kierunku lewym no i stawia duży otwór, wytwarza ciśnienie ale z tych otworów olej leci no i dlatego pytam aby wiedzieć czy ewentualne zaslepjenie tych otworów nie zaszkodzi jej, czy może pracować w środowisku nie zanurzonym.
  Swoją drogą te otwory czemu mają służyć? Jak się domyslam to smarowaniu tulejek pompy(lub łożysk).
 • Poziom 37  
  Pompa od C330 rzeczywiście nie musi pracować w zanurzeniu, odwrotnie do tej od C360 która zanurzona już być musi. Do takich prac polecam pompy ruskie, można do nich kupić bez problemu sprzęgła, montaż bardzo prosty bo do "czoła" pompy i koszty nie wielkie bo około 100 zł. ym bardziej że wybór w wydajnościach jest dość spory.