Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 10 - nie można usunąć lokalnego konta

zbysiomysio 25 Lis 2017 13:20 1170 3
  • #1 25 Lis 2017 13:20
    zbysiomysio
    Poziom 6  

Witam
    Nie mogę usunąć z komputera lokalnego konta. Usuwam konto w panelu sterowania i w ustawieniach systemu Windows. Wszystko się usuwa, ale jak włączam komputer na nowo to pokazuje mi się na nowo konto lokalne.

0 3
  • #3 26 Lis 2017 14:58
    iagre
    Poziom 35  

Sprawdź w podglądzie zdarzeń czy masz jakieś komunikaty na temat usuwania/tworzenia konta lokalnego.

0
  • #4 02 Gru 2017 12:36
    zbysiomysio
    Poziom 6  

iagre napisał:
    Sprawdź w podglądzie zdarzeń czy masz jakieś komunikaty na temat usuwania/tworzenia konta lokalnego.
    Nie bardzo się znam na tym, ale jak wszedłem w podgląd zdarzeń to widzę jakieś komunikaty o błędach (zgodnie z ustawieniami uprawnienia właściwe dla aplikacji nie jest udzielane uprawnienie Lokalny Aktywacja do aplikacji serwera COM z identyfikatorem klasy CLSID i identyfikatorem aplikacji APPID. To uprawnienie zdarzeń można modyfikować przy użyciu narzędzia administracyjnego Usługi składowe). Oprócz tego są jakieś ostrzeżenia (Program Isas.exe o przypisanym identyfikatorze procesu 792 nie może lokalnie przeprowadzić uwierzytelniania przy użyciu nazwy docelowej host. Używana nazwa docelowa jest nieprawidłowa. Nazwa docelowa powinna się odwoływać do jednej z nazw komputera lokalnego np. nazwy hosta DNS).

Dodano po 3 [minuty]:

pisiek47 napisał:
    Próbowałem w ten sposób, ale nie wiem o co chodzi, bo w użytkownikach tego konta nie widzę, ale cały czas jest na pulpicie do logowania usunięte konto. Jak je otworzę to komputer zaczyna się zachowywać tak jakby komputer po raz pierwszy na tym koncie się uruchamiał i wtedy konto to wskakuje do użytkowników.

0