Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ECOCONDENS INTEGRA II PLUS ustawienia

FOSGEN1 30 Nov 2017 19:59 16419 50
Metalwork
    FOSGEN1
    Level 27  
    Ale ja dopiero mam zamiar kryzować. Obecnie tylko drabinka w łazience (najbliższa kotłowi) jest przykręcona.
  • Metalwork
    BUCKS
    Level 39  
    FOSGEN1 wrote:
    Po skryzowaniu dość mocnym kocioł nadal taktuje.

Ja zrozumiałem, że już wszytkie skręciłeś mocno i chcesz je skręcać jeszcze bardziej.
    Jeśli masz zawory z regulacją wstępną to sprawdź jakie masz obecnie ustawienia. Jeśli stłumione to odkręć i obserwuj.

Jeszcze napisz jaką masz instalację, z rozdzielaczem, czy na bazie trójników? Jaka jest kolejność grzejników i jakie średnice rurek od kotła, przez główne rury, aż do poszczególnych grzejników, po prostu zrób taki uproszczony, opisowy schemat swojej instalacji.
    FOSGEN1
    Level 27  
    Kurcze, w ferworze walki źle się wyraziłem.
    Jutro serwis się kotłem zajmie. Dziś lekko oszalał. Miał komendę grzania a nie za bardzo chciał się uruchomić.
    To co napisałem o skryzowaniu dotyczyło drabinki w łazience, która znajduje się najbliżej kotła. Pozostałych grzejników póki co nie ruszałem.
  • Metalwork
    FOSGEN1
    Level 27  
    Mała propozycja - kupując sterownik radiowy najlepiej od razu zmienić mu kanał komunikacji. Kocioł zdawał się żyć własnym życiem. W nocy temp.zadana 21°C, a on przy 24 nadal grzał. Zmieniłem kanał bo nie było pomysłu. A potem okazało się, że sąsiadka za ścianą ma identyczny sterownik.
    BUCKS
    Level 39  
    Albo kupuje się model z cyfrową synchronizacją wtedy nie ma opcji, aby sąsiad sterował Twoim kotłem, najwyżej może zakłócać pracę z racji pracy na tej samej częstotliwości.
    Jeżeli kupuje się regulator z analogowym sterowaniem opartym na manualnie wybranym kanale to zmiana ustawień fabrycznych powinna być niejako obowiązkiem, bo jeśli nie dzisiaj to jutro sąsiad może kupić taki sam regulator, a w praktyce jak widzę to zmiana fabrycznego kanału to rzadkość.
    FOSGEN1
    Level 27  
    Tym bardziej, że chyba nawet w instrukcji nie zachęcają do zmiany kanału.
    rafter119
    Level 1  
    Czy posiada ktoś pełną wersję instrukcji do pieca ECOCONDENS INTEGRA II PLUS?
    Na stronie producenta dla zwykłego użytkownika dostępne są jedynie okrojone wersje bez punktu 5.6.
    Chciał bym przeanalizować parametry głównie ze sterowaniem pompą. Posiadam Układ ze sprzęgłem hydraulicznym i dwoma rozdzielaczami zasilanymi przez jedną pompę z regulacją stało-ciśnieniową i chciał bym sprawdzić jak zachowywał by się układ ograniczając maksymalną wydajność pompy w piecu. Pompa pieca pokonuje jedynie minimalne opory,w związku z czym przepływ jest tez wysoki. Zastosowanie zaworu kryzującego wydaje mi się bezsensowne. Ponadto pompka zużywała by mniej prądu.
    lopezo
    Level 11  
    Witam,
    Odświeżam temat ponieważ również poszukuję pełnej instrukcji do pieca ECOCONDENS INTEGRA II PLUS (bodajże dokument ISU-666-2016-PL.pdf). Chodzi mi przede wszystkim o opis wprowadzenia pieca w tryb programowania i zmiany parametru p8. W tej chwili nie ma podłączonego czujnika temp. zew. i nieaktywne są krzywe pogodowe i nie ma możliwości ustawienia mniej niż 40 st. na zasilaniu ogrzewania podłogowego.
    Pozdrawiam
    BUCKS
    Level 39  
    lopezo wrote:
    W tej chwili nie ma podłączonego czujnika temp. zew. i nieaktywne są krzywe pogodowe i nie ma możliwości ustawienia mniej niż 40 st. na zasilaniu ogrzewania podłogowego
    Tylko do tego nie potrzebujesz czujnika temperatury zewnętrznej.
    W MENU serwisowym odpowiednim parametrem ustawiasz zakres temperatury zredukowanej i wtedy regulujesz temperaturę wody 25-55 stopni. Jest to dedykowana opcja dla podłogówki.
    Tylko Termet nie upublicznia instrukcji serwisowej i jest to jeden z powodów dla których Termeta skreśliłem z listy kotłów jakie będę zakładał przy padzie starego atmosferyka. Skoro producent się na mnie wypina to ja wypinam się na producenta choćby była to polska firma.
    Termet chyba uważa, że do zmiany parametrów masz wezwać serwis i zapłacić za coś co powinieneś mieć udostępnione bez niczyjej łaski i za darmo.
    Ewentualnie może ktoś życzliwy powie Ci która opcja jest odpowiedzialna za zredukowany tryb nastaw.
    Ewentualnie możesz próbować na czuja, bo po zmianie parametru będzie widać jaki masz zakres temperatur.
    W przypadku kotła np. Silver jest to parametr P02 i należy ustawić wartość 1 zamiast fabrycznej 0.
    lopezo
    Level 11  
    No właśnie cały problem w tym, że nie ma pełnej instrukcji serwisowej. Jest dostępny dokument ISU-666-2016-PL.pdf, który można pobrać ze strefy serwisanta po zalogowaniu się. Znalazłem pełną dokumentacje, ale w języku litewskim - zawsze to coś. W rozważanym piecu, za zmianę zakresu temperatur odpowiada parametr P8 (0 - grzejniki, 1 - ogrzewanie podłogowe) i faktycznie po jego zmianie zakres temperatur jest inny.
    Instrukcję zamieszczam w załączniku, może komuś się przyda ;) (jest tam opis procedury wprowadzenia pieca w tryb serwisowy umożliwiający zmianę nastaw oraz opis poszczególnych parametrów).
    poeta janusz
    Level 3  
    Jak sprawuje się kocioł gazowy integra? Też planuje kupić do obsługi podłogówki na 125m2. Dwa rozdzielacze.
    Sama pompa z kotła starcza?
    mirrzo

Moderator on vacation ...
    poeta janusz wrote:

Czasem starczy, czasem nie.
    Wszystko zależy od oporów; trzeba policzyć.
    1tropek
    Level 23  
    poeta janusz wrote:
    (...) Też planuje kupić do obsługi podłogówki na 125m2. Dwa rozdzielacze.

To nie jest dobry pomysł. Bez względu jaki kocioł - podłogówka musi mieć własną pompę za zaworem mieszającym.
    125 metrów to spora powierzchnia. Jeśli to dwie oddzielne kubatury (np. parter, piętro ) rozważ w obu rozdzielaczach pompy.
    Firma Termet a także Immergas, Beretta ( inne także ) mają w swojej ofercie " skrzynki strefowe"
    poeta janusz
    Level 3  
    1tropek wrote:
    poeta janusz wrote:
    (...) Też planuje kupić do obsługi podłogówki na 125m2. Dwa rozdzielacze.

To nie jest dobry pomysł. Bez względu jaki kocioł - podłogówka musi mieć własną pompę za zaworem mieszającym.
    125 metrów to spora powierzchnia. Jeśli to dwie oddzielne kubatury (np. parter, piętro ) rozważ w obu rozdzielaczach pompy.
    Firma Termet a także Immergas, Beretta ( inne także ) mają w swojej ofercie " skrzynki strefowe"

Musi? Jest sporo instalacji gdzie działa tylko pompa z kotła.po co też układ mieszkający jeśli będę miał samą podłogówkę...
    1tropek
    Level 23  
    poeta janusz wrote:

Musi? Jest sporo instalacji gdzie działa tylko pompa z kotła.po co też układ mieszkający jeśli będę miał samą podłogówkę...

Po co ??
    Ekonomia i komfort ( kolejność do uznania) użytkowania.
    Nie myl grzania podłogi z ogrzewaniem całej powierzchni mieszkalnej.
    A skoro już tak -- po co ci dwa rozdzielacze?? Zgaduję że dla strefowania grzanej kubatury.
    poeta janusz
    Level 3  
    1tropek wrote:
    poeta janusz wrote:

Po co ??
    Ekonomia i komfort ( kolejność do uznania) użytkowania.
    Nie myl grzania podłogi z ogrzewaniem całej powierzchni mieszkalnej.
    A skoro już tak -- po co ci dwa rozdzielacze?? Zgaduję że dla strefowania grzanej kubatury.

Mieszacz daje się gdy masz na jednym kotle grzejniki i podłogówkę. Na grzejniki idzie gorąca woda a na podlogowke letnia, wymieszana wcześniej w mieszaczu. Gdy jest w całości podłogówka to nie ma sensu żaden mieszacz bo kocioł zapodaje odpowiednią temperaturę wody.

A rozdzielacze dam dwa bo bez sensu ciągnąć tyle rury Góra i dół. Łatwiej postawić rozdzielacz.
    Mimulus
    Level 2  
    lopezo wrote:
    No właśnie cały problem w tym, że nie ma pełnej instrukcji serwisowej. Jest dostępny dokument ISU-666-2016-PL.pdf, który można pobrać ze strefy serwisanta po zalogowaniu się. Znalazłem pełną dokumentacje, ale w języku litewskim - zawsze to coś. W rozważanym piecu, za zmianę zakresu temperatur odpowiada parametr P8 (0 - grzejniki, 1 - ogrzewanie podłogowe) i faktycznie po jego zmianie zakres temperatur jest inny.
    Instrukcję zamieszczam w załączniku, może komuś się przyda ;) (jest tam opis procedury wprowadzenia pieca w tryb serwisowy umożliwiający zmianę nastaw oraz opis poszczególnych parametrów).

Choć nie znam litewskiego, to raczej nie jest ISU, a zwykła Instrukcja instalowania i obsługi dostępna na stronie producenta (załączam niżej dla potomnych).

Jeśli ktoś ma ISU-666-2016-PL.pdf, byłbym wdzięczny za udostępnienie.
    Mimulus
    Level 2  
    lopezo: a jednak zwracam honor :)
    IIO - instrukcja instalowania i obsługi
    ISU - instrukcja instalowania, obsługi i użytkowania

Pliki są bardzo podobne. Porównałem dla kotła GOLD Plus (mam obydwie instrukcje po polsku) i w przypadku IIO ma ona 24 strony, a dla ISU 29 stron.
    ISU jest troszkę bardzie rozbudowane zwłaszcza dla rozdziału 4 "Regulacja..." oraz 6 "Konserwacja ..."
    BUCKS
    Level 39  
    Mimulus wrote:
    ISU jest troszkę bardzie rozbudowane

Właśnie to "troszkę bardziej" robi dużą różnicę. Dla mnie instrukcja IIO jest bez sensu i tylko i wyłącznie ISU ma sens ale akurat Termet ukrywa ISU przez zwykłym użytkownikiem takim jak ja.
    M.in. z tego powodu powiedziałe NIE dla kotłów Termet. Jak producent traktuje mnie jak idiotę to ja swoimi pieniędzmi nie będę wspierał takiego producenta. Choć producent to zbyt mocne słowo, bo to bardziej montownia kotłów z gotowych, zagranicznych podzespołów ;-) Co najwyżej polska myśl techniczna była w sterownikach do niektórych modeli kotłów.
    Mimulus
    Level 2  
    Faktycznie, jakby porównać z konkurencją, to Termet zachowuje, delikatnie rzecz ujmując, daleko idącą powściągliwość w udostępnianiu danych. Przykładowo Viesmann udostępnia bez żadnego problemu:
    - Wytyczne projektowe
    - Dane techniczne
    - Instrukcja montażowa i serwisowa dla wykwalifikowanego personelu.
    Łącznie na podstawie przykładowego kotła przeszło 250 str. w miarę szczegółowych danych, a nie jak w przypadku Termeta całe 32 str. (ISU dla Integry).
    makapu
    Level 10  
    poeta janusz wrote:
    Jak sprawuje się kocioł gazowy integra? Też planuje kupić do obsługi podłogówki na 125m2. Dwa rozdzielacze.

Bardzo fajnie.

Dodano po 5 [minuty]:

Jak byście mieli kłopot z wersją litewską ISU, to jest jeszcze włoska i rosyjska, komu bliżej + translator i się przydały.

Ja mam nowszą Integrę, niż ta opisana powyższymi ISU, może ktoś z Was ma i się podzieli? Chodzi mi o parametry powyżej P28, takie mam.