Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lanos 1.5 benzyna +lpg V8 98rok nie chodzi na benzynie

26 Lis 2017 09:30 294 1
  • Poziom 7  
    Wiatm tak jak w temacie samochód nie chodzi na benzynie zakupiłem nową pompe paliwa i dalej nic. Słychać jak chodzi ale w ogóle nie pompuje pliwa po zdjęciu przewodu przy filtrze pliwa. Nie mam pojęcia co jest nie tak może ktoś wie co może być nie tak? Z góry dziękuję
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 38  
    Ile masz paliwa w zbiorniku ?
    Kupiłeś pompę - czy to był komplet z koszem i czujnikami, czy sama pompa ? Całość na ogół działa, ale po wymianie samej pompy, robi się problem z jej uszczelnieniem. Mały poziom paliwa powoduje zapowietrzanie pompy, i powrót paliwa do zbiornika.
    To info z podobnych postów na temat "wymiany pompy paliwa". Pomaga na to pełny, lub przynajmniej w 1/3 napełniony zbiornik > pompa jak ryba lubi pływać, być zanurzona w benzynie.

Ja swoją po wyjęciu musiałem zalewać, nalać do kosza benzyny i szybko wkładać, i gmerać kluczykiem na zapłon pompując przez te 1-2s. Było ponad rezerwę, ale już za mało...

Przekaźnik pompy wyjmij, przypatrz się jego nóżkom, zewrzyj te z numerami 30 i 87 ze sobą, i włóż z powrotem przekaźnik, lub zrób zworę w podstawce przekaźnika TAM GDZIE TE NÓŻKI WCHODZĄ.
    Zasilisz i uruchomisz pompę paliwa "na krótko", ale bez paliwa może być ciężko zassać pompie.
    wyka90 napisał:
    w ogóle nie pompuje pliwa po zdjęciu przewodu przy filtrze pliwa.
    Zdejmij, ale przy pompie, długi przewód do filtra utrudnia te pierwsze zassanie i przepchanie paliwa przez przewody. Załóż jakiś przewód na króciec z pompy i dopiero uruchamiaj pompę. Przewód w butelkę, to nie pochlapiesz i nie pooblewasz wszystkiego wokół.