Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Quad Honda trx 300 - brak iskry

norek007 26 Nov 2017 14:40 2790 2
    norek007
    Level 6  
    Panowie, ja również mam problem z brakiem iskry z tym że u mnie wcześniej quad zapalał, ale tylko na pycha. Potem już nawet na pycha nie chciał zapalić, sprawdzałem wszystko po kolei no i doszedłem do wniosku że to moduł zapłonowy ponieważ delikatnie moduł się nadtopił w jednym miejscu i było widać ze spuchł kondensator. Zamówiłem moduł zapłonowy, podłączyłem a quad nadal nie chce zapalić. Zacząłem dalej sprawdzać no i okazało się że żaden sygnał z magneta nie wychodzi podczas kręcenia rozrusznikiem, okazało się że to łożysko jednokierunkowe. Zamówiłem, złożyłem a quad dalej nie zapala, ale jest znaczna różnica w kręceniu bo normalnie jest ładna kompresja, ale iskra nadal się nie pojawia. :( Sprawdzałem oscyloskopem czy wychodzi sygnał z magneto i niby jakiś jest, ale nie mam pojęcia jaki to powinien być dokładnie, czy dodatni czy ujemy, w każdym bądź razie na oscyloskopie widać jak by był dodatni, lecz nie jest on duży. Dochodzi do modułu a dalej już jest koniec. Dodam że zamówiony moduł jest dłuższy od tego poprzedniego, nie mam pojęcia czy to taki jak powinien być, czy po prostu inny producent, ale zamawiałem do Hondy trx 300 od 90 roku, bo rok tego quada to 90. Teraz moje pytania do was:
    Jaki powinien być ten sygnał z magneta?
    Macie jakiś schemat podłączenia tego modułu? (Honda trx 300 90 rok)
    Jest jakiś sposób na sprawdzenie modułu w warsztatowych warunkach?
    Jaka może być przyczyna braku iskry w moim przypadku?

Dodam że zasilanie do modułu dochodzi i okablowanie wszędzie jest wydaje mi się prawidłowe przejście, jeśli się nie pomyliłem z czymś.

Czekam na waszą pomoc. :)
    RafalGT2
    Level 24  
    Najlepiej poposimy zdjecia modułow a także kabli wychodzacych z zapłonu coś wiecej będzie mozna powiedzieć. Nie wiadomo czy od tego 90 roku ktos czegos nie zmieniał :)
    norek007
    Level 6  
    temat rozwiązany tak jak kolega wyżej pisze, zmienili, albo poprostu producent modulu inny. Zasilanie tego modułu było w drugim pinie obok a ten w którym na początku było zasilanie jest (wolny) nic tam nie podłączamy. Tak na przyszłość dla innych moduł był zamawiany z motorozwad.pl, najprawodopodniej chiński moduł. Dziękuje pozdrawiam!