Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przechwyt materiału VHS z zakłóceniami

26 Nov 2017 16:05 900 9
  • Level 11  
    Witam. Oglądając niektóre materiały filmowe na YT zgrane z VHS zauważyłem że przy dosyć intensywnych zakłóceniach spowodowanych np. miejscowymi uszczerbkami na taśmie zakłócenia widoczne są tak jak w telewizorze. Gdy ja zgrywam materiał filmowy za pomocą Video Grabbera na USB to przy takich zakłóceniach obraz się 'zawiesza'. Taki stan występuje również przy przewijaniu do przodu (przy przewijaniu w tył tego nie ma). Czy jest to wina tego grabbera czy może programu do przechwytu materiału czy może ustawień programowych? Jeśli będzie trzeba to wrzucę fragment materiału by pokazać jak to dokładnie wygląda.
  • Level 1  
  • Level 11  
    Jak bardzo wydajny komputer trzeba mieć do takiej zabawy? :)
  • Level 1  
  • Level 11  
    Żadne wróżenie z kart tylko jakbyś podał przybliżone parametry to by na jedno wyszło.

Procesor dwurdzeniowy i3-2370M 2,4 GHz
    8 GB RAM
    Karta Graficzna: AMD Radeon HD 7550M/7650M 1 GB
    System: Windows 7 Home
  • Level 1  
  • Level 11  
    A mi się wydaje że mam do czynienia z 'zadufanym burakiem'...
  • Level 1  
  • Level 11  
    No widzisz tak bardzo bym chciał podać markę tej taniochy na stk1160, lecz jedyne co jest na nim napisane to 'Video DVR'. Wnioskować można że jest to jakiś 'EasyCAP' ale jeszcze broń Boże mój wniosek byłby dla ciebie błędny, co spowodowało by wielkie zaburzenie w dalszym szukaniu rozwiązania... Ten 'sprzęcik' mam od znajomego który zakupił go lata temu, no niestety nie znam sprzedawcy także tu polegnę, paragonu też nie mam niestety. Zwykłe kable RCA o długości 2 m. Wtyki owych kabli: wiesz żółty, czerwony i biały, uwaga NOWE, lecz paragon wyrzuciłem, co za pech!

Przechwytywanie: Program AmaRecTV, ustawienia: 720x576px 25fps interlaced 50i, Kodek Lagarith, barwa YUV422, wejście: composite

Używałem jeszcze programów: FERRO i VirtualDub. I efekt ten sam.
  • Helpful post
    Level 22  
    Odpowiedzią na Twój problem jest Fullframe TBC/Frame synchronizer.

Link