Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyciagarka linowa 230v dołożenie wył. krańcowego?

pawel12-1986 26 Lis 2017 17:06 1122 6
  • #1 26 Lis 2017 17:06
    pawel12-1986
    Poziom 9  

Witam potrzebuje pomocy w podłączeniu krańcówki do podnoszenia w górę. Chodzi o to że wyłącznik ma rozłączać mozliwość dalszego wciągania a umożliwić opuszczanie. Mam schemat podłączenia pilota sterowania wyciągarki 230v i schemat podłączenia do silnika. Wiem że trzeba zmienicić podłączenie sterownika. Każde rozłącznie któregoś z kabelków powoduje brak możliwości sterowania. Lub zostaje mi sterowanie w góre a w dól rozłącza się a chciałbym odwrotnie. Myślę że zamiana przewodów na wyjściu na silnik załatwi sprawę ale nie chciałbym nic uszkodzić. Wyciagarka linowa 230v dołożenie wył. krańcowego?zWyciagarka linowa 230v dołożenie wył. krańcowego?.Wyciagarka linowa 230v dołożenie wył. krańcowego?Wyciagarka linowa 230v dołożenie wył. krańcowego?

0 6
  • #3 26 Lis 2017 18:01
    pawel12-1986
    Poziom 9  

dedito napisał:
    Wypnij od strony przycisku obydwa przewody biegnące na zacisk 4.
    W to miejsce wepnij krańcówkę, do drugiej strony krańcówki wepnij wypięte wcześniej przewody.
    Wyciagarka linowa 230v dołożenie wył. krańcowego?

Niestety ten układ nie działa skutkuje to tym że wyciągarka po zadziałaniu krańcówki buczy silnik przy naciśnięciu w góre jak i w dól co blokuje w tym momencie układ.

0
  • #5 26 Lis 2017 20:33
    Akrzy74
    Poziom 39  

Czy ta wciągarka podlega dozorowi technicznemu i czy kolega posiada stosowne uprawnienia konserwatora?

0
  • #6 26 Lis 2017 21:01
    pawel12-1986
    Poziom 9  

Opcja nr dwa jak najbardziej pasuje dziękuje za pomoc i zainteresowanie. Wydaje mi się że jeżeli podlegała by dozorowi to była by wyposażona w takie zabezpieczenie jak krańcówka raczej zwiększamy w ten sposób bezpieczeństwo niż zmniejszamy.

0
  • #7 26 Lis 2017 21:15
    Akrzy74
    Poziom 39  

Skoro koledze się wydaje, nie posiada więc uprawnień do naprawy i konserwacji urządzeń dźwignicowych, podlegających dozorowi technicznemu (UDT). Podobnie jak żuraw, suwnica, platforma, dźwig czy inne urządzenia dźwigowe, wciągarka linowa podlega dozorowi technicznemu. Jednakże nie każda i nie w tym samym stopniu. W przypadku niektórych UDT stosuje tak zwany dozór uproszczony.
    Zamykam, a koledze radzę się zastanowić czy warto być nieodpowiedzialnym bohaterem czy raczej odpowiedzialnym fachowcem znającym dobrze temat wszelkich urządzeń dźwignicowych.

0