Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer E1-531G - Taśma klawiatury

roumain 26 Lis 2017 17:30 432 8
  • #1 26 Lis 2017 17:30
    roumain
    Poziom 7  

Witam,mam laptop Acer, jakiś czas temu przestały mi działać niektóre klawisze.Wyjąłem klawiaturę,lekko dotknąłem taśme i z gniazda płyty głównej wyskoczyła taśma oraz plastikowa końcówka z zastrzaskami (osobno).Zamierzam wymienić klawiaturę,mam tylko pytanie czy ta końcówka powinna być przyklejona do taśmy; w nowej klawiaturze tak będzie i wystarczy tylko włożyć do płyty głównej?Jeżeli tak to pewnie brak działania niektórych klawiszy był spowodowany brakiem połączenia taśmy z końcówką plastikową.

Pozdrawiam

0 8
  • Pomocny post
    #2 26 Lis 2017 17:41
    piotrek86
    Poziom 19  

Taśmę wysuwa się dopiero po otwarciu zatrzasku, robiąc odwrotnie jest taki efekt jak u Ciebie. Zatrzask musi być w gnieździe , jak nie uszkodziłeś jego mocowań to wystarczy go umiejętnie "wcisnąć " .. Lepiej tu nic nie kleić

0
  • #3 26 Lis 2017 17:57
    roumain
    Poziom 7  

Ja nic nie chcę kleić,zamierzam wymienić klawiaturę na nową.Mam tylko pytanie czy przy nowej klawiaturze jest przyklejona taśma z nową końcówką,czy też ta końcówka z zatrzaskami to element gniazda w płycie głównej?

0
  • #4 26 Lis 2017 18:02
    piotrek86
    Poziom 19  

Ten zatrzask to element gniazda.

0
  • #5 26 Lis 2017 18:29
    miecho18
    Spec od komputerów

Wrzuć zdjęcie dla pewności.

0
  • #6 26 Lis 2017 19:31
    roumain
    Poziom 7  

Zdjęcie taśmy, końcówki, gniazda w płycie głównej? Jutro zrobię,bo w tej chwili nie mam za bardzo czym.Jeszcze jedno pytanie,przy wkładaniu taśmy-najpierw wciska się taśmę klawiatury i na górę daje się tą końcówkę żeby docisnęła aż złapią zatrzaski, czy też zatrzaski mają być w płycie i taśmę się wkłada aż się zaciśnie?Przepraszam za takie pytania,ale pierwszy raz mam do czynienia z klawiaturą w laptopie.

0
  • #7 26 Lis 2017 19:33
    miecho18
    Spec od komputerów

Zależy jakiego typu złącze masz na płycie.

0
  • Pomocny post
    #8 27 Lis 2017 21:31
    Stani12
    Poziom 25  

Zatyczka nie powinna wyjść z płyty przy wyjmowaniu taśmy. Przesuwa się ją do góry wzdłuż taśmy ale nie za mocno. Zatrzaski mają trzymać zatyczkę przy gnieździe. Przy wkładaniu jest w gnieździe, trochę wysunięta i uniesiona do góry. Wkładasz taśmę i dopiero przesuwasz zatyczkę tak żeby zacisnęła taśmę. Poszukaj film na necie.
    /Może nie uszkodziłeś zaczepów./

0
  • #9 26 Gru 2017 13:52
    roumain
    Poziom 7  

Dziękuję za pomoc,trochę późno odpowiadam,ale udało się.Wymiana klawiatury pomogła,wcisnąłem zatyczkę i taśmę.Dobrze,że klawiatura raczej wytrzymuje dłuższy czas i nie będzie potrzeba jej wymiany.

0