Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic One - Szkolenia
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Urządzenie rozruchowe do samochodu osobowego

Yakers 26 Lis 2017 19:34 1398 12
  • #1 26 Lis 2017 19:34
    Yakers
    Poziom 17  

Witam
    Z racji tego że zaczyna się zima i czasem akumulator odmawia posłuszeństwa. Chciałbym kupić urządzenie rozruchowe (takie 5w1). Czy warto kupić takie urządzenie? Mam sprawny akumulator ale auto na mrozie czasem może nie odpalić.
    Posiadam Skoda Fabia I 1.2 i Peugeot 206 1.6HDI.

ps. Czy takie urządzenie nadaję się też do tych nowszych samochodów?

0 12
  • Deimic One - Szkolenia
  • Pomocny post
    #2 26 Lis 2017 20:08
    jaszczur1111
    Poziom 32  

Sprawny akumulator nawet na mrozie kręci i nie wymaga żadnych protez. Albo masz sprawny albo tak się zdaje. Oczywiście warto mieć takie urządzenie, ale trzeba pamiętać, że może dojść do przekroczenia dopuszczalnych napięć w instalacji a nowe auta tego nie lubią. Znacznie bezpieczniej jest dołączyć drugi akumulator (oczywiście awaryjnie) a ewentualnie podładować stosunkowo małymi prądami z kontrolą napięcia końcowego. Urządzenia wspomagające rozruch z reguły dają znacznie większe prądy ładowania niż dopuszcza producent akumulatorów. Skraca to ich żywotność.

0
  • Deimic One - Szkolenia
  • #3 26 Lis 2017 20:20
    Yakers
    Poziom 17  

Rozumiem z tym akumulatorem jest tak że jak ktoś z mojej rodziny jedzie moim autem to zapomni wyłączyć świateł i akumulator się rozładuję(zdarzyło się to kiedyś) i chodzi mi tylko o takie awaryjne sytuacje. Koszt to ok. 200zł warto? chcę go stosować tylko do awaryjnych sytuacji.

0
  • #4 26 Lis 2017 20:29
    Cobrat
    Poziom 21  

Nie żyłuj na akumulator. To wszystko na krótką metę. Naładujesz w domu baterię, pojedziesz pod sklep i już nie odpalisz i będzie płacz... Jak coś zaczyna niedomagać, to w końcu padnie, dzisiaj na siłę nie wydłużysz żywotności akumulatora.
    Urządzenie rozruchowe fajne jest, szybko, sprawnie, pyk i auto pali dopóty, dopóki nie uwali się jakiegoś sterownika i tu nie ma reguły...

0
  • #5 26 Lis 2017 20:31
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Jeśli poświęcisz 15 - 30 minut na uruchomienie takiego auta, a nie bezpośrednio po podpięciu urządzenia rozruchowego będziesz odpalał, znacznie maleją szanse na jakiekolwiek uszkodzenia. Młotek też może być przydatny lub szkodliwy, zależy czy wiesz jak go użyć. Urządzenie za 200 zł to raczej szybka ładowarka niż faktycznie urządzenie rozruchowe. Umożliwia szybie podładowanie akumulatora i wspomaga w trakcie rozruchu. Zobacz na maksymalny prąd rozruchu. Pewnie coś koło 100 czy 200A. Taki prąd w zimie wystarczy do odpalenia skutera a nie auta.

0
  • #6 26 Lis 2017 20:34
    andrzej20001
    Poziom 42  

Jump Starter lub np. Prostownik Black Decker 30A

0
  • #7 26 Lis 2017 20:39
    Yakers
    Poziom 17  

Rozumiem mi chodzi tylko o sytuacje awaryjne(dla przykładu dałem że zapomnimy wyłączyć świateł i zostawimy auto, akumulator się rozładuje i czy w takiej sytuacji to urządzenie pomoże, nie znam się tak na tym dlatego pytam

Specyfikacja tego urządzenia(jeśli wierzyć że taka będzie na prawdę)

Spoiler:
    Dane techniczne

Napięcie zasilania: 12V
    Napięcie ładowania: 12v
    Długość kabli: 50cm
    Prąd wejściowy: 500mA
    Prąd wyjściowy: 6A
    Ciśnienie kompresora: 17 bar
    Stopień ochrony: ipx0
    Pojemność akumulatora: 17 Ah
    Napięcie akumulatora: 12V
    Atest bezpieczeństwa: VDE
    Moc szczytowa: 900 A
    Wspomaganie rozruchu: do 400A
    Typ akumulatora: ołowiowo-kwasowy
    Latarka: tak
    Czas ładowania: od 8 do 48 godzin

0
  • Pomocny post
    #8 26 Lis 2017 20:45
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

To zupełnie co innego, można kupować, w środku jest akumulator, w sprawnym aucie wystarczy na odpalenie. Niestety te akumulatory nie są trwałe i już po roku pracy urządzenie ma akumulator do wymiany. Ale to nie problem, następny akumulator kupisz w cenie urządzenia, będzie dużo lepszy i posłuży kilka lat. Zasada jest jedna, nie rozładowywać do zera, nie trzymać nienaładowanego i UŻYWAĆ częściej niż raz na pół roku.

0
  • #9 26 Lis 2017 20:51
    andrzej20001
    Poziom 42  

Mam Deckera jumpa i odpala 1.9tdi zimą. 1-2 próby.

0
  • #10 26 Lis 2017 20:51
    ociz
    Moderator Samochody

Yakers napisał:
    chodzi tylko o sytuacje awaryjne

Jakby jeszcze do tego dodać że jesteś na jakimś pustkowiu i nie masz przy sobie telefonu to wtedy można to nazwać sytuacją awaryjną. Inaczej taniej może kosztować kurs taksówką po nowy akumulator.
    Nie powinno się w ogóle uruchamiać silnika z mocno rozładowanym akumulatorem, powinno się go naładować poza autem.

0
  • #11 26 Lis 2017 20:53
    andrzej20001
    Poziom 42  

Ale taki diwajs przydaje sie np.pod namiotem. Może naładować komórkę i ma latarkę

0
  • #12 27 Lis 2017 16:28
    elel
    Poziom 15  

Yakers napisał:
    Rozumiem z tym akumulatorem jest tak że jak ktoś z mojej rodziny jedzie moim autem to zapomni wyłączyć świateł i akumulator się rozładuję(zdarzyło się to kiedyś) i chodzi mi tylko o takie awaryjne sytuacje. Koszt to ok. 200zł warto? chcę go stosować tylko do awaryjnych sytuacji.

Kup buzzer za 20zł. Przy odrobinie fantazji dasz radę podłączyć tak, że wydaje dźwięk jak śwatła pozycyjne są włączone i otwarte drzwi. Sprawny akumulator i alternator da radę uruchomić samochód nawet w mrozy i po kilku dniach postoju.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1514524.html

0
  • #13 12 Paź 2018 18:14
    Yakers
    Poziom 17  

Nie kupiłem żadnego

0