Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 43-49" do 2000 zł

kapitan omnadren 26 Lis 2017 23:17 900 22
  • Poziom 3  
    Cześć, planuję zakup telewizora "przejściowego" na parę lat. Zależy mi na jakości wyświetlanego obrazu. Nie mam ciśnienia na UHD, może być FHD, może być UHD, zależy mi wyłącznie na jakości obrazu.

Mam możliwość zabrania rodzicom z sypialni PANASONIC TX-40AS640E, używany sporadycznie. Czy w cenie do 2000zł dostanę jakiś wyraźnie lepszy model niż ten? Dodam, że nie znam możliwości tego Panasonica, bo nigdy na nim niczego nie oglądałem.

Jeżeli nie jest to najlepszy model, to co w moim budżecie byście mi zaproponowali?

Cytat:
    1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora ?
    - mniej niż 3 m
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu ?
    - na wprost
    3. Jaki telewizor posiadasz obecnie ?
    - nie posiadam
    4. Jaką markę preferujesz ?
    - nie mam preferencji
    5. Jakiej wielkości telewizora szukasz ?
    - 43", ewentualnie 49"
    6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora ?
    - laptop, konsola, internet
    7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
    - filmy, seriale
    8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC ?
    - będę grał na konsoli
    9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora ?
    - wystarczą mi aplikacje typu Netflix czy Player
    10. Oglądasz wieczorami czy w dzień ?
    - w dzień i wieczorem, chociaż wieczorem więcej, pomieszczenie jest zacienione o każdej porze dnia
    11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora?
    2000 zł

Dzięki
  • Pomocny post
    Moderator RTV Co kupić
    kapitan omnadren napisał:
    Mam możliwość zabrania rodzicom z sypialni PANASONIC TX-40AS640E, używany sporadycznie. Czy w cenie do 2000zł dostanę jakiś wyraźnie lepszy model niż ten?

Nie, nie kupisz.
    To model VA i 120Hz.
  • Poziom 3  
    Rozumiem.
    Czy mam tez przyjac, ze nie kupie w tej cenie nie tylko nic wyraznie lepszego, ale tez nic na tym samym poziomie?

Nie byloby problemu i wzialbym ten model bez wahania gdyby mial 43" a nie 40".
  • Pomocny post
    Moderator RTV Co kupić
    Czy mam tez przyjac, ze nie kupie w tej cenie nie tylko nic wyraznie lepszego, ale tez nic na tym samym poziomie?

Dokładnie tak.
  • Poziom 3  
    Dziekuje za pomoc.

Teraz jestem w kropce, bo nie wiem czy wole wziac mniejszy i lepszy czy jednak probowac kupic cos gorszego i troche wiekszy.
    Jaka bylaby mniej/wiecej cena telewizora na takim poziomie, ale w rozmiarze 43"? Rozwaze zwiekszenie budzetu

Mogę też wziąć Philips 42PFL8404H
    Wiem, że to stary model, ale jest trochę większy od tego Panasonica, a jakościowo wydaje się być niezły.

Dzisiaj jest Cyber Monday, więc może ustrzelę coś zbliżonego jakościowo do Panasonica ale w rozmiarze przynajmniej 43", będę wdzięczny za jakieś propozycje modeli, które mógłbym rozważyć.
  • Moderator RTV Co kupić
    Nie ma już bardzo dobrych telewizorów w sprzedazy w rozmiarze 43 cali.
    Na 2017 rok najtanszy podobnej klasy to Panasonic 50EX780 (czyli 120Hz i matryca VA - tak jak w AS640) Choc oczywiście EX780 jest lepszym modelem.
    Odpowiednikiem AS640 na 2016 rok była z kolei seria DS630 czyli np model 50DS630.

Mogę też wziąć Philips 42PFL8404H

Nie znam tego modelu. Moze ktos inny sie wypowie na jego temat.
  • Poziom 3  
    50DS630 jest niestety dostępny tylko jako powystawowy więc go sobie odpuszczę, chyba bezpieczniej wziąć TX-40AS640E. Niestety mniejszy, ale bez sensu dopłacać nie tylko do rozmiaru, ale też ryzyka, że wyświetlił w sklepie 1.5 tysiąca godzin.

W takim razie wezmę TX-40AS640E, przynajmniej kasa w rodzinie zostanie :)

Dzięki za pomoc
  • Poziom 3  
    Jak już będę zabierał tego Panasonica rodziców, to coś im będę musiał w to miejsce wstawić.
    Mógłbyś zaproponować najlepszą opcję 55" do 3 tys oraz do 3.5 tys?
  • Poziom 3  
    Dziękuję.

a trochę z innej beczki, który z tych dwóch modeli byłby lepszy i czy warto je wziąć zamiast tych, które powyżej wymieniłeś?

Panasonic TX-55EX610E
    Samsung UE55MU6452
  • Moderator RTV Co kupić
    Panasonic TX-55EX610E
    Samsung UE55MU6452

Samsung na ADSie (IPS) raczej bym sie na niego nie zdecydował. Chyba ze potrzebne katy widzenia szerokie - to wtedy tak.
    Panasonic z serii EX610 lepszy - matryca VA, sensowny kontrast.
  • Poziom 3  
    Panasonic UE55MU6452 kupiony dla rodziców.

A co do wyboru dla siebie - ciągle się waham, próbuję walczyć z 40" ekranem, który może być za mały.
    Teraz natknąłem się na model Samsung UE50J6240 i spotkałem się z opinią, że jest lepszy od PANASONIC TX-40AS640E, dla mnie oczywiście dodatkowym atutem jest jego rozmiar.
    Rozmiar na plus dla Samsunga, ale jak z jakością?
  • Poziom 1  
    Chciałem założyć podobny temat, dotyczący modelu poruszonego w ostatnim poście, więc się podepnę:

czy Samsung UE50J6240 jest dobrym telewizorem w cenie do 2000 zł? Można szukać czegoś lepszego?
    Jest dla niego jakaś alternatywa?
    Widzę tylko, że kapitan omnadren pytał o porównanie tego Samsunga z Panasonicem z pierwszego postu (chyba już niedostępnym w sklepach)...
  • Poziom 3  
    @Ludwik XVI
    Mógłbym Cię jeszcze tylko prosić o opinię na temat SAMSUNG UE50J6240 w odniesieniu do PANASONIC TX-40AS640E?
    Który z nich jest lepszy? Oczywiście wyłączając rozmiar, który zdecydowanie jest na korzyść Samsunga.
    Kolega wyzej też pewnie przychyla sie do mojej prosby
  • Pomocny post
    Moderator RTV Co kupić
    opinię na temat SAMSUNG UE50J6240 w odniesieniu do PANASONIC TX-40AS640E?

Wersja Samsunga 60J6240 była na VA i 120Hz. Kosztowała niecałe 3 tys i była super wyborem w klasie ekonomicznej i tym rozmiarze (60 cali).
    Jak wygląda wersja 50 calowa nie wiem. Najwiekszy minus to, że jest to stary model sprzed 2-3 lat. Szczerze to juz bym go sobie odpuścił.
  • Poziom 14  
    W klasie cenowej i wielkości masz świetnie wyposażony model TCLa 49P60 za 2199 zł z obsługą głosem.
  • Poziom 14  
    To mnie ten model.
    Model za 2199 zł to TCL P6046
    Ten z linka jest na linux i nie ma ANdrioda, nie ma obsługi głosowej, nie ma Terrarium, Kodi, MxPalyera i nie ma pilota do obsługi głosowej.
    Ma też inną matrycę.
  • Poziom 14  
    Żaden bałagan - trzeba czytać tylko dokładnie.
    Moderowany przez arko100:

_

• sprzedawca - konsultant
    Przepraszam , masz rację - TCL 60P60046
    Moderowany przez arko100:

_