Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PS60E6500ES - układ zasilania - Nie uruchamia się TV, dioda świeci

piotrusbor 26 Nov 2017 23:25 681 3
    piotrusbor
    Level 11  
    Witam,
    mam problem z moim TV. Dioda kontrolna świeci, jednak słabo.
    W pewnym momencie zgasł i wywaliło bez. B25.
    Płyta zasilania pewnie poszła. Symbol BN44-0514A P60SW_CPN.
    Ciężko ją dostać za rozsądne pieniądze (~500 zł. w serwisie) więc szukam rozwiązań.
    Znalazłem podobny problem: Link.
    Układy podobne UCC25600 oraz u mnie FDPF12N50T (tam 18N50T), co sądzicie, wymieniać ? Jak ewentualnie sprawdzić ? UCC mają od ręki, na resztę czekać......... Czy należy wzbudzić jakoś płytę żeby sprawdzić zasilanie wyjściowe na pinach np. 15[v], 5.3[v]? Jakieś pomysły ?
    piotrusbor
    Level 11  
    Ktoś, coś ?
    piotrusbor
    Level 11  
    Układy wymienione przed chwilą , zarówno UCC jak i tranzystory. (w końcu dotarły ;) )
    TV nie wstaje.
    Jak wzbudzić płytę bez TV żeby sprawdzić napięcia czy to oby na pewno układ zasilania?
    Pomożecie ?
    piotrusbor
    Level 11  
    Quote:
    Czy wystarczy połączyć PS_ON i GND żeby uaktywnić płytę ?
    A więc sprawdziłem sobie sam. Tak wystarczy na uruchomienie płyty, napięcia pojawiają się prawidłowo, tam gdzie ma być 15[v] to jest, tam gdzie ma być 5.3[v] również jest.
    Dodam, że przekaźnik na zasilaczu pstryka 5 razy (dioda wtedy świeci światłem ciągłym), po czym, miga dioda ta przy włączniku miga 2*5x i od nowa to samo......miga 2*5x - krótka przerwa i znowu miganie..... widzę że nikt nie zna tematu skoro nikt nic nie pisze. Sam sobie zaczynam odpowiadać na pytania...... A szkoda....Jest problem i potrzebna pomoc a tu lipa.....Pozdrawiam..