Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch, Siemens - Suszarki w PL i DE -te same modele, inna ładowność o 1kg!

26 Lis 2017 23:58 636 4
  • Poziom 2  
    Cześć,

czy ktoś wie, dlaczego te same modele suszarek (Bosch i Siemens) sprzedawane w Niemczech i w Polsce rożnią się dopuszczalną ładownością? W nazwie różnica tylko w literkach "PL", więc domniemuję, że chodzi o język przedniego panela. Tymczasem w niemieckich wersjach suszarek można wkładać kilogram mniej i zużycie prądu jest troszkę mniejsze, ale logiczne w przypadku wrzucenia większej ilości prania w Pl. Poza tym różnic brak... O co chodzi? Polak może więcej?

Przykładowe modele, ale pewnie większości to dotyczy (nie mogę wklejać linków linków jako nowa, dlatego podaję nazwy, może zechce Wam się poszukać).
    Np. na stronie bosch-home.pl i bosch-home.com
    Bosch WTH85200PL
    Pozostałe modele nie występują równolegle na stronie polskiej i niemieckiej boscha, ale można je znaleźć np. na megamedia.pl i na amazon.de, np.:
    Siemens wt45h200

Nie podaję więcej, ale parę wyszukiwanych wiąże ta sama zależność.

Ktoś potrafi to wytłumaczyć?

Szczerze mówiąc moje zaufanie do firmy firmy spadło o więcej niż kilogram...

(Chyba kupię Gorenje).

Pozdrawiam,
    Dominika
  • SterControl
  • Admin grupy komputery
    Zapewne oba urządzenia są jednakowe, ale różnica jest w dopuszczalnych normach energetycznych w obu krajach jak i modzie na ekologię.
    W Niemczech teraz panuje "BUM" na ekologię, zaniżają normy, przebijają się w reklamach pseudo-ekologicznych i każde kilka watów mniej na naklejce lepiej wygląda.
  • SterControl
  • Poziom 2  
    Mimo wszytko nie rozumiem - chyba nikt rozsądny nie analizuje zużycia prądu w oderwaniu od pojemności suszarki. Więc argument - mniejsze zużycie prądu na cykle nie bardzo się broni.
    A trafiłam i na 2 kg różnicy...
    http://www.siemens-home.bsh-group.com/de/prod...umb=heatpumpdryer#/tab=section-technicalspecs
    i
    http://www.siemens-home.bsh-group.com/pl/list...duktow/WT45W460PL#/tab=section-technicalspecs

• Specjalista AGD
    Z osobistego doświadczenia wiem, że do opisu urządzeń z grup bsh trzeba podchodzić z dużym dystansem.

Bosch, Siemens czy Zelmer to już czysty marketing bez krzty technicznej myśli..
    Jeśli ekspres Bosch ciężko się sprzedaje to wymienia się sygnature na zelmera i formalnie poprawia parametry :)
  • Poziom 2  
    To napisze, co mi serwis odpowiedział:

"Dzień dobry,
    Dziękujemy za wiadomość.
    Po porównaniu wybranych urządzeń i po konsultacji się z Product Managerem chciałbym potwierdzić, że są to dwa różne produkty. Informacja o maksymalnym załadunku jest prawidłowa. "

W jednym podanym modelu nazwa różni się dodatkiem "PL", w drugim jest identyczna (podałam dwa konkretne, choć jest więcej takich modeli, ale tylko te dwa są aktualne na dwóch stronach Boscha)

Myślicie, że to możliwe? Czy bełkot raczej?