Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP Pavilion dv6-2150sb - Niedziałający touchpad po demontażu.

hypocryte 27 Nov 2017 13:56 972 9
 • #1
  hypocryte
  Level 6  
  Witam, po ostatniej rozbiórce laptopa w celu wyczyszczenia go i ponownym złożeniu, w komputerze nie działa touchpad, panel z touchpadem nie powinien zostać w żaden sposób uszkodzony, zachowałem ostrożność, to samo tyczy się taśmy, światełka w tym panelu również działają (jedno przy Caps Lock, drugie przy touchpadzie). Jakieś propozycje co mogło zostać uszkodzone lub jak to naprawić?
 • #2
  Kolobos
  IT specialist
  Sprawdziłeś czy taśma jest dobrze podłączona?
 • #3
  miecho18
  IT specialist
  Podaj dokładny model laptopa.
 • #4
  hypocryte
  Level 6  
  Model : hp pavilion dv6 2150 sb


  Tak, sprawdziłem dokładnie taśmę.
 • #5
  miecho18
  IT specialist
  Zasilanie touchpad'a obecne? Przejścia ze złącza touchpad'a do złącza na płycie sprawdzone?
 • #6
  hypocryte
  Level 6  
  Dioda przy touchpadzie świeci się gdy odpalałem lapka. Jest jedna rzecz której nie byłem pewien podczas składania go, tam gdzie do płyty głównej wpina się zasilanie są 2 wejścia z 2 stron płyty głównej, takie duże, białe oraz takie małe po 2 stronie płyty, tego 2 nie wpinałem, nie wiedziałem co to ani czy było od początku wpięte, nie przypominam sobie abym je wypinał.

  Dodano po 3 [minuty]:

  Nie wiem dokładnie jak sprawdzić te złącza oraz zasilanie, na oko wszystko wygląda dobrze, taśma od wejść mini jacka jest w dużo gorszym stanie, a wszystko z nią w porządku. Jutro będę raz jeszcze wszystko sprawdzał od początku.
 • #7
  Dydelmax
  Level 38  
  Witam.
  hypocryte wrote:
  Nie wiem dokładnie jak sprawdzić te złącza

  Taśmę sprawdzasz poza laptopem. Ustawiasz multimetr na test ciągłości obwodu ("z głośniczkiem"). Jedną sondę miernika przykładasz do jednego styku taśmy z jednej strony, a drugą - do drugiego końca tego samego styku/połączenia na drugim końcu taśmy. Jeśli głośniczek piszczy - jest przejście, czyli OK. Jeśli nie piszczy - taśma jest uszkodzona. Musisz tak sprawdzić wszystkie styki.
  hypocryte wrote:
  oraz zasilanie

  Pomiary napięcia z gniazda taśmy touchpada - czarna sonda miernika do masy, czerwona do kolejnych styków - wyniki podaj na Forum. Uważaj podczas pomiarów, żebyś nie zrobił zwarcia.
  Podaj oznaczenie płyty głównej laptopa.
  Pozdrawiam
 • #8
  hypocryte
  Level 6  
  Poszperałem jeszcze troszkę, i wyczytałem, że za TP jest odpowiedzialny układ kbc, że odpowiada on jeszcze za wiatraki np, klawke itp. Możliwe jest, że to on uległ awarii? Jak to sprawdzić? laptop rozkręcałem w celu wyczysczenia, ponieważ wyskakiwał komunikat cooling fan isue, niestety po wymianie past i oczyszczeniu z kurzu dalej wyskakuje, ale mam jeszcze jeden sposób do sprawdzenia. Więc czy możliwa jest awaria kbc jeśli klawa chodzi i wiatrak też się kręci? ( czasem łapie, i działa normalnie)
 • #9
  miecho18
  IT specialist
  Bez sprawdzenia tego o czym wyżej pisano nie można niczego potwierdzić ani wykluczyć. Moim zdaniem wina nie leży po stronie KBC, ale to tylko domniemywanie.
 • #10
  hypocryte
  Level 6  
  Prawdopodobnie znalazłem przyczynę, jeden pin z taśmy TP wygląda jakby się wykruszył. Załatwię nowa taśmę, ew panel TP, jak dalej nie będzie działał to napiszę. Tak przy okazji powie mi ktoś od czego jest ta mniejsza wtyczka że zdjęcia?? HP Pavilion dv6-2150sb - Niedziałający touchpad po demontażu. jak coś znajduje się przy wtyczce zasilania, jego wejście jest po 2 stronie płyty. Dzięki za pomoc.