Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wydumka: VW passat B5 - Czujnik poziomu płynu chłodzącego - sterowanie kontrolką

granadziarz 27 Lis 2017 15:52 993 6
  • #1 27 Lis 2017 15:52
    granadziarz
    Poziom 9  

Pytanie dość trudne do skatalogowania według wskazówek moderacji. Ale do rzeczy:

Zbiorniczek płynu chłodzącego z czujnikiem od passata B5 ląduje w zupełnie innym samochodzie (bo pasuje mi kształt i musi mieć czujnik). Chciałbym w jakiś sposób wysterować tym czujnikiem kontrolkę poziomu płynu chłodzącego.
    Jak?

Wiem (z lektury forum) że jak się w passacie we wtyczkę wetknie rezystor 10kohm, to układ zapalający kontrolkę uzna, że płyn jest.
    Domyślam się, że potrzebowałbym coś, co będzie reagowało na opór większy niż 10kohm i puści mi 12V na kontrolkę. A ponieważ elektronika to nie mój żywioł, to takiej właśnie pomocy oczekuję.

0 6
  • Relpol
  • #2 27 Lis 2017 17:14
    kot mirmur
    Poziom 29  

Witaj, fajnie to opisałeś. Problem polega na tym- do jakiego samochodu chcesz go zaadoptować? A może nie do samochodu?

0
  • Relpol
  • #4 27 Lis 2017 20:26
    milejow
    Poziom 42  

d3lta napisał:
    Sprawdź co to za czujnik?

To nie jest czujnik tylko zwykłe dwa druty utopione w cieczy chłodzącej, całą robotę robi elektronika wskaźników mierząc przewodność elektryczną cieczy.

0
  • #5 27 Lis 2017 22:25
    granadziarz
    Poziom 9  

kot mirmur, idzie do samochodu, w którym tego nie ma i nie było. Muszę zrobić do tego instalację i dlatego pytam. Wszystko w pytaniu napisałem.
    d3lta, minimum użycia googla oraz forumowej szukajki, powoduje, że twoja odpowiedź nawet dla mnie jest ewidentnym polowaniem na punkty do swojego konta.
    milejow, dziękuję za ustawienie przedmówcy. Tego się właśnie z naszego forum dowiedziałem. I dlatego szukam pomocnej głowy, która potrafi mi to wysterować. Wiem, że dla automatyka, czy elektronika to bułka z masłem.

0
  • #7 29 Lis 2017 09:35
    granadziarz
    Poziom 9  

O takie coś chodziło. Dziękuję za pomoc!

0