Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Z710 - dioda power się nie świeci, dioda ładowania blika pomarańczowo

27 Lis 2017 16:32 1473 3
  • Poziom 2  
    Witam!
    Mam problem ze swoim laptopem Lenovo Z710. Dioda power się przestała świecić, dioda ładowania baterii blika wolno na pomarańczowo. Komputer nie uruchamia się.
    Kolega przyniósł mi ze swojego Lenovo B50-70 zasilacz, który miał ruchomą przerwę na kablu przy samej wtyczce. Odciąłem kabel, dostałem się do wtyczki. Przylutowałem przewody prawidłowo. Miernikiem posprawdzałem. Napięcie 20,2V wszystko OK. Napięcie również było na środkowym pinie wtyczki zasilacza naprawianego. Myślałem, że to po sprawie. I pomyślałem. że sprawdzę zasilacz na swoim laptopie Lenovo Z710. Po włożeniu nic się nie wydarzyło. Żadna z diód się na panelu nie świeciła, więc pomyślałem, że coś może przeoczyłem. Jednak po włożeniu oryginalnego zasilania do mojego laptopa Lenovo Z710, mój laptop już się nie włącza. Dioda power się nie świeci, a dioda ładowania blika tylko wolno na pomarańczowo. Moja bateria jest padnięta i nie mogę sprawdzić na innej baterii. Różnica jaka jest pomiędzy naprawianym zasilaczem, a oryginalnym jest taka. Że na naprawianym zasilaczu, na wtyczce, na pinie środkowym jest napięcie, a na moim oryginalnym nie ma.
    Macie może jakieś pomysły co się mogło wydarzyć?
  • Poziom 33  
    Witam

Prawdopodobnie odwrotna polaryzacja we wtyczce z zasilacza, przynajmniej tak widzę:

artmedia666 napisał:
    Witam!
    Różnica jaka jest pomiędzy naprawianym zasilaczem, a oryginalnym jest taka. Że na naprawianym zasilaczu, na wtyczce, na pinie środkowym jest napięcie, a na moim oryginalnym nie ma.
    Macie może jakieś pomysły co się mogło wydarzyć?

Chyba że oryginalny zasilacz jest zepsuty.

Pozdrawiam