Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie głośników komputerowych do telewizora LG 32LS3450

Piotrek8520 27 Lis 2017 20:45 741 11
  • #1 27 Lis 2017 20:45
    Piotrek8520
    Poziom 2  

Witam,

Wpadłem na pomysł podłączenia głośników komputerowych najlepiej 2.1 (satelitki + subwoofer) do telewizora ponieważ jak wiadomo dźwięk z seryjnych głośników, które oferuje telewizor jest kiepski(zero tonów niskich). Po przewertowaniu forum znalazłem informacje, że telewizor do takiego podłączenia potrzebuje wyjść audio. Nie jestem pewien czy owe wejścia posiadam w swoim telewizorze, złącza jack 3.5mm na pewno nie posiadam. Telewizor posiada także złącze AV/EURO z którego podobno można wyprowadzić sygnał na głośniki za pomocą przejściówki. Moje pytanie brzmi pod które złącze próbować to podłączyć. Zaznaczam, że zestawu głośnikowego jeszcze nie kupiłem ponieważ nie chcę wydawać kasy bezsensu, skoro mogłoby to nie zadziałać. Pozdrawiam i liczę na odpowiedź.

Podłączenie głośników komputerowych do telewizora LG 32LS3450

0 11
  • #3 27 Lis 2017 21:05
    DamianRTV
    Poziom 27  

Kolego z pin 1 i 3 możesz sobie wyprowadzić sygnał OUT audio P/L + masa GND masz wtedy wyjście stereo.
    Wpisz w google.pl rozpiska wtyk euro.
    Można wykorzystać również do tego celu wyjście słuchawkowe.

Ze zdjęcia wynika że masz same IN (czerwony, zielony, niebieski i prawy lewy) i nic więcej oraz HDMI...

0
  • #5 27 Lis 2017 21:17
    DamianRTV
    Poziom 27  

A nie z tego co jest w danej chwili odtwarzane ? Bo ja mam tak podłączone i mi gra ma też LG i podłączony pod gniazdo EURO (1/3 gnd) i pod wzmacniacz. Mi gra, ale nie sprawdzałem innych źródeł... Pozdrawiam Damiano

0
  • #7 27 Lis 2017 22:13
    DamianRTV
    Poziom 27  

Dobrze przepraszam - i nie wstydzę się tego słowa jak inni USERZY ;-) dostosuję się do zaleceń i obiecuję powiadomienie jak jest u mnie na - zaznaczam na LG ;-) pozdrawiam ;-)

0
  • #8 01 Gru 2017 00:06
    DamianRTV
    Poziom 27  

Więc tak podłączyłem HDMI do laptopa i TV i dźwięku ni ma ;-) za to jest dźwięk ale z jakiegoś programu... Ehhh BO dźwięk z laptopa odtwarzany jest na głośnikach TV ale na wzm. nie idzie - ajajajjajjj.

0
  • #9 01 Gru 2017 00:08
    mihal2002
    Poziom 43  

DamianRTV napisał:
    Więc tak podłączyłem HDMI do laptopa i TV i dźwięku ni ma za to jest dźwięk ale z jakiegoś programu... Ehhh BO dźwięk z laptopa odtwarzany jest na głośnikach TV ale na wzm. nie idzie - ajajajjajjj.

No i co ? Pisz po POLSKU.

0
  • #10 01 Gru 2017 10:24
    kazikszach
    Poziom 33  

Autor tematu zamilkł, a do poprawnej odpowiedzi brakuje informacji z jakiego źródła sygnału korzysta.

0
  • #11 10 Gru 2017 12:00
    Piotrek8520
    Poziom 2  

kazikszach napisał:
    Autor tematu zamilkł, a do poprawnej odpowiedzi brakuje informacji z jakiego źródła sygnału korzysta.

Przepraszam, że tak długo mnie nie było. Źródło sygnału chodzi w jaki sposób ściągam telewizje? Jeśli nie to prosiłbym o wyjaśnienie o co chodzi, jestem kompletnie zielony w te klocki.

0