Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy ładować telefon do ok. 80% czy na 100%?

ciapaty 27 Lis 2017 23:04 366 2
  • #1 27 Lis 2017 23:04
    ciapaty
    Poziom 12  

Pytanie o ładowanie telefonu. Trafiłem w sieci na opinię jakoby ładowanie baterii nie na full tylko do ok 80% znacznie wydłuża żywotność baterii. Podobnie z rozładowaniem. Nie do zera tylko do ok. 15%. W laptopie mam opcję ladowania do 80% lub full ale w telefonie nie. Warto zawracać sobie tym głowę? Skoro by tak było to czy system telefonu ładując baterię do 100% tak naprawdę osiąga jej max czy poniżej tego poziomu? Podobnie przy totalnym rozładowaniu kiedy to system sam się wyłącza. Czy bateria jest już pusta czy też system się składa przy określonym fabrycznie bezpiecznym dla baterii poziomie? (dot. produktów samsunga)

0 2
  • #2 27 Lis 2017 23:32
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Ładuj do pełna, zanim bateria się zdegraduje to pewnie sprzedasz telefon.
    Co do rozładowania do 0 to najlepiej tego nie robić, ale cóż różnie bywa, oczywiście są odpowiednie zabezpieczenia więc nie da się od razu uszkodzić baterii w taki sposób, ale niekorzystnie to może wpłynąć na jej żywotność.
    Używaj telefonu jak chcesz, on ma ci służyć a nie ty mu :D

0
  • #3 27 Lis 2017 23:52
    ciapaty
    Poziom 12  

Okej, jasna sprawa ;) Pytam o to ponieważ po roku rozwaliłem mojego s7, a nowy wyraźnie dłużej trzyma. Tamtegoładowałem jak wył że pusty i przeważnie do pełna. Wiadomo że czasem nie ma czasu nabić na fulla ale przeważnie było 100%. Używałem tez opcji fast charge jak i ładowary indukcyjnej. W obu przypadkach bateria się grzeje przyładowaniu a tutaj znowu internety mówią że to bardzo niedobrze.

0
  Szukaj w 5mln produktów