Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brama dwuskrzydłowa faac przewodzi podczas dotknięcia

27 Lis 2017 23:13 498 14
  • Poziom 4  
    Witam mam taki problem z bramą tzn. Działa normalnie otwiera i zamyka z pilota tylko chyba jest jakieś małe zwarcie. W nocy zauważyłem na furtce od bramki podczas zamykania na wkladce na języku iskrzenie. Gdy się dotknie bramy czuć jak kopie. Jaka może być przyczyna?
  • Poziom 35  
    Danyolek01 napisał:
    Działa normalnie otwiera i zamyka z pilota tylko chyba jest jakieś małe zwarcie. W nocy zauważyłem na furtce od bramki podczas zamykania na wkladce na języku iskrzenie. Gdy się dotknie bramy czuć jak kopie.

Jaka różnica małe czy duże zwarcie? Natychmiast wyłącz zasilanie napędu, żeby nie skończyło się to tragedią.
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    krzysiek7 napisał:
    Natychmiast wyłącz zasilanie napędu, żeby nie skończyło się to tragedią.

To na początek, ale jeśli "zjawiska paranormalne" nie ustapią to być może masz przerwany przewód N w zasilaniu domu (wezwij elektryka) albo to inne przyczyny związane z opadnięciem przewodów linii energetycznej na płot (twój albo połączony z nim płot sąsiada).
    Dla bezpieczeństwa sugeruję zmostkowanie bram, furtek bednarką między słupkami.
  • Poziom 4  
    Dużego zwarcia to chyba nie ma to iskrzenie w nocy widoczne to takie delikatne no ale brama dział normalnie z tym że czasem kopnie lekko. czy może ma to coś wspólnego z uziemieniem bramy, siłowników one cały czas pracują i kabel non stop jest w ruchu możliwe aby z nim coś się stało?
  • Poziom 38  
    A podpięte masz źółtozielone ?
    Danyolek01 napisał:
    czy może ma to coś wspólnego z uziemieniem bramy, siłowników one cały czas pracują i kabel non stop jest w ruchu możliwe aby z nim coś się stało?

Odłącz zasilanie bramy (powinna być na osobnym obwodzie z zabezpieczeniem) to sie przekonasz.
    Brama zasilana jest z obwodu posiadającego wyłącznik róznicowo-prądowy (RCD)?
  • Poziom 4  
    Tzn do centrali. Nie wiem montowali mi to 2 lata temu i było ok. Tak nagle się to zaczęło dziać.
  • Poziom 4  
    Dziś poszlem pogrzebać i zauważyłem że kable idące do czujki na słupku nie od strony furtki idą pod słupkiem i lekko poruszalem i wyszedł kabel zielony czyli chyba uziemienie i gdzie on tam mógł czy nie musiał być zamontowany. Rozebralem czujke i do niej idą tylko dwa kable i co teraz z tym zielonym.? Czy mogę go wsadzić do uziemienia do puszki tam gdzie jest siłownik podpięty? Czy to coś da czy tak nie można?
  • Poziom 4  
    Jak wyłącze zasilanie wszystko jest ok nic nie iskrzy
  • Poziom 4  
    Jak się okazało jest zwarcie w siłowniku genius. Fachowiec tak stwierdził i zabrał do naprawy. Ciekawe czy takie coś idzie naprawić czy powie że trzeba kupić nowy.?
    Danyolek01 napisał:
    Jak się okazało jest zwarcie w siłowniku genius. Fachowiec tak stwierdził i zabrał do naprawy. Ciekawe czy takie coś idzie naprawić czy powie że trzeba kupić nowy.?

Niezależnie od odpowiedzi na powyższe bramę trzeba połączyć z przewodem ochronnym.
  • Poziom 4  
    Okazało się że siłownik ma zwarcie i pojechał do serwisu i mało tego zepsuł się 2 m-ce po gwarancji. Koszt naprawy 500 zł (nowy 600zł) ale gwarancja znów na 2 lata. Tak że temat zamknięty. Ktoś z forum pisał o jakiejś bednarce ale się nie znam na tym.