Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Urządzenie wielofunkcyjne kolorowe do domu z dupleksem

icosie 27 Nov 2017 23:37 1140 6
    icosie
    Level 34  
    Witam

Poszukuję drukarki z skanerem (urządzenie wielofunkcyjne), faks niepotrzebny.
    Ważne żeby drukarka była kolorowa, więc w założonej przeze mnie cenie zakupu odpadają niestety drukarki laserowe. Stawiam na atrament.

Moje wymagania co do drukarki:
    - atramentowa w kolorze
    - nie musi drukować szybko
    - preferowany automatyczny dupleks (drukuje dużo materiałów na studia, więc im mniej zajmuje miejsca tym lepiej)
    - druk na czarno - teksty i małe grafiki (wykresy) ok. 80-200 stron miesięcznie
    - druk kolor - większe grafiki i zdjęcia w rozmiarze 10x15 ok. 20-50 stron miesięcznie
    - niedrogie materiały eksploatacyjne
    - skaner w lepszej rozdzielczości jak 600x300dpi
    - WiFi i USB (inne bajery jak NFC i serwer wydruku niepotrzebne)
    - wymiary im mniejsze tym lepiej: głębokość max 314 mm, szerokość bez znaczenia, wysokość z otwartą klapką 380 mm

Moja stara już drukarka (EPSON D88) niestety się skończyła i potrzebuję coś na jej miejsce

Na oku mam Epson'a XP 245, tania drukarka i nawet niedrogie zamienniki, niestety nie wiem jak z jakością wydruku

Budżet chciałbym ograniczyć do ok. 300-350 zł, a na materiały eksploatacyjne wydawać nie więcej jak 100 zł na 1000 stron.

Być może mam zbyt duże wymagania, więc jak będzie coś godnego polecenia w podobnej cenie to chętnie rozważę.

Pozdrawiam
    pir0maniac
    Level 12  
    245 Drukują całkiem w porządku, głowica - o ile jej nie zaniedbasz, będzie drukowała dziesiątki tysięcy stron. Ale nie ma duplexa. Rozważ jakiś wyższy model XP, coś z serii 500 albo 600, bo obie mają duplex. Możesz kupić mało wyeksploatowaną używkę, o ile sprzedawca udzieli gwarancji na 100% sprawną głowicę. Na rodzimym portalu aukcyjnym jest ich pełno.
    icosie
    Level 34  
    Właśnie zobaczyłem modele XP 530, 545, 630, 645, wyglądają ciekawie i nawet dużo nie kosztują w sklepach internetowych. Lecz ceny zamienników są przynajmniej 2-3 razy wyższe niż do xp 245. Jeżeli Epson xp 245 ma dobre wydruki i tańsze zamienniki to chyba sobie podaruję duplex ;)

A może coś z innych firm?
    pir0maniac
    Level 12  
    Zawsze możesz kupić wieczne tusze. Jednorazowy wydatek, a dalej lejesz co ci się tylko podoba. Uzupełnianie wcale nie jest uporczywe, nie musisz nawet wyjmować kartridży z drukarki.
    icosie
    Level 34  
    Witam ponownie

Właśnie zamówiłem Epsona XP 630 w XCom za 429 zł, więc trochę nagiąłem budżet ale mam nadzieję, że będzie warto.

Jak przyjdzie to dam znać jak wrażenia z drukowania.

Pozdrawiam

P.S. Jakby ktoś jeszcze chciał coś dodać to śmiało, tę mogę w ciągu 14 dni oddać jak będzie trzeba.
    serwis.urz.biurowych
    Level 13  
    kup laserowe OKI MC 562 DN
    działają dobrze zamienniki
    super jakość wydruków i gruby papier 300 gram
    icosie
    Level 34  
    Witam
    serwis.urz.biurowych wrote:
    kup laserowe OKI MC 562 DN

Niestety nie mój budżet, jakbym miał di dyspozycji taką gotówkę to myślę, że nawet nie było by mowy o niczym innym niż laser, ale niestety.

Kupiłem juz Epson'a XP-630, jestem z niego bardzo zadowolony i będę dalej jak na zamiennikach będzie drukowała tak samo ładnie jak na dołączonych tuszach.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pomoc.

Temat uważam za wyczerpany.