Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Acer Aspire E1-571G - Część klawiszy czasowo przestaje działać

Dziabaducha12 28 Nov 2017 00:36 810 4
    Dziabaducha12
    Level 2  
    Od jakiegoś czasu podczas pisania na klawiaturze napotykam nietypowy problem - chodzi tu o tymczasowe niedziałanie niektórych klawiszy (t, u, p, r, j, 1, Shift, czasem także a).
    Problem objawia się tym, że przy pojedynczym naciśnięciu klawisze nie reagują (przy dłuższym przytrzymaniu reagują w sposób "rwany" - częściowo tak, częściowo nie). Po pewnym czasie (najczęściej kilku minutach) wszystkie klawisze zaczynają działać poprawnie.
    Jakiś czas temu wypinałem klawiaturę, więc myślałem, że to jest źródłem problemów - jednak mógł być to tylko zbieg okoliczności, ponowne czyszczenie styków i możliwie poprawne włożenie taśmy nie wyeliminowało zakłóceń w działaniu klawiszy.
    Czy po charakterystyce (nie)działania klawiszy można wywnioskować, czy problem leży w taśmie, jej ścieżkach, gnieździe, czy w innym aspekcie (np. oprogramowaniu, płycie głównej)?

Być może pomoże to w diagnozie, więc dodam jeszcze, że problem uwidacznia się zazwyczaj krótko po zalogowaniu, po dłuższym okresie uśpienia laptopa. Jednocześnie na ekranie w trakcie logowania od dłuższego czasu pojawiają się na ułamki sekund poziome, ciemne, cienkie pasy, które po ok. sekundzie, załadowaniu się pulpitu, przestają się pojawiać.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • TermopastyTermopasty
    safbot1st
    Level 43  
    Sprawdź na bootowalnym linuxie.
  • TermopastyTermopasty
    Dziabaducha12
    Level 2  
    Sprawdziłem, wszystkie klawisze na Linuxie działają należycie, jednak na Windowsie przez ostatnie kilka godzin także nic nie zacinało. Czasem występują trudne do przewidzenia dłuższe okresy, gdy wszystko jest w porządku....
    safbot1st
    Level 43  
    Dziabaducha12 wrote:
    Jakiś czas temu wypinałem klawiaturę, więc myślałem, że to jest źródłem problemów - jednak mógł być to tylko zbieg okoliczności, ponowne czyszczenie styków i możliwie poprawne włożenie taśmy nie wyeliminowało zakłóceń w działaniu klawiszy.

Może nie przypadek - nadłamanie / ukruszenie taśmy mogło nastąpić. Coś, czego nie widać, a jest już za późno.
    Dziabaducha12
    Level 2  
    Niewykluczone, zastanawia mnie tylko okresowość niedziałania tych klawiszy. Jeśli jakieś ścieżki są przerywane, to może nacisk klawiszy wpływa na ich łączenie lub jego brak? Poobserwuje jeszcze jakiś czas jak się będzie sytuacja rozwijała, może dojdę do jakiś wniosków.