Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Re: Skoda Fabia combi 1 1.9 tdi - buczenie w okolicach lewego przedniego koła

rydzu077 28 Lis 2017 19:53 1518 20
  • Re: Skoda Fabia combi 1 1.9 tdi - buczenie w okolicach lewego przedniego koła

Poziom 3  

Witam, od jakiegoś czasu mam problem z moja Skodą Fabią, przy jeździe na wprost na falistej drodze słychać takie buczenie przy dobijaniu na nierównościach (takie fale góra dół jak to na naszych drogach) i przy przyspieszaniu na 3 4 i 5 biegu od 2 tys obrotów. Na luzie tego nie słychać więc to nie łożysko w piaście raczej, zawieszenie całe zrobione (tuleje amortyzatory poduszki stabilizatory), oprócz tego przegub zewnętrzny! Jaka może być przyczyna, pozostaje tylko przegub wew i poduszka silnika, ewentualnie coś w skrzyni, ale przy kręceniu kołem luz na mech różnicowym może z 1,5 cm. Proszę o jakieś sugestie co to może być.
    Dodano po 9 [godziny] 47 [minuty]:

0 20
    Poziom 5  

Przegub strzela a nie "buczy" więc odpada, poduszka silnika raczej też (przy odpuszczaniu gwałtownie gazu powinno być słychać takie uderzenie i szarpnięcie) stawiałbym na łożysko tylko że dźwięk może się przenosić więc nie koniecznie lewa strona a np. prawa. Pozdro.

0
    Poziom 3  

Przegub zewnętrzny strzela, wewnętrzny nie, wiec miałem nadzieje że to będzie to, a łożysko wyło by jednostajnie cały czas, tak bynajmniej mi się wydaje.

0
    Poziom 28  

rydzu077 napisał:
    a lozysko wyloby jednostajnie caly czas tak bynajmniej mi sie wydaje

Powiedzmy że kolega przez przypadek napisał prawdę. Zapamiętajcie ludzie raz na zawsze: bynajmniej nie równa się przynajmniej

Więc jeżeli koledze bynajmniej wydaje się że wyłoby jednostajnie to ma rację bo nie koniecznie będzie wyło jednostajnie.

Od spodu nie widać jakichś wycieków oleju z okolic skrzyni (przez satelitki półosi)?

0
    Poziom 3  

To nie forum poprawnej polszczyzny wiec proszę nie łapać mnie za słówka. Mam problem z samochodem i wolałbym, żeby odpowiedzi na tym się skupiały. Wycieków nie ma, wszędzie sucho. Z tym łożyskiem to zazwyczaj wyje od pewnej prędkości cały czas, a tu kiedy rozpędzę się powiedzmy ponad 100 i wrzucę na luz nie słychać tego nieszczęsnego buczenia.

0
    Poziom 34  

Nie podajesz przebiegu auta. Ponadto na odległość (nie słysząc tego dźwięku) trudno będzie udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wydaje mi się, że może to być łożysko w skrzyni biegów. Jeśli byłoby to np. łożysko przedniego koła, to jadąc z większą prędkością i "wężykując" po jezdni, hałas ten powinien na chwilę zanikać.
    Tak miałem w Oplu i Passacie, ale podczas jazdy nie jest łatwo samemu ustalić, w którym kole hałasuje łożysko.

0
    Poziom 3  

Przebieg auta 227 tys., łożysko koła też raczej wykluczam i chyba będzie to coś w skrzyni bo słychać buczenie tylko przy wciskaniu gazu, po puszczeniu gazu i na luzie nie słychać, ale biegi wchodzą idealnie. Pod koniec tygodnia jadę do mechanika, zobaczę co powie. A co do tego dźwięku to raczej nie dam rady tego nagrać z wnętrza auta.

0
    Poziom 35  

Obstawiam łożysko, w Fabiach 1 to norma, sam temat przerabiałem dwa razy na dystansie 100 000 km i dużych alufelgach. A to że przy dodaniu gazu to hałasuje to pewnie że zbieżność ciągnie w przednionapędówce (lub luzy jakieś itp).

0
    Poziom 3  

Czyli obstawiasz lozysko koła?

0
    Poziom 35  

Raczej tak. Spróbuj jeszcze na łuku drogi dociążyć to koło czyli długi łuk w prawo - bez gazu na początek.
    Napisz jeszcze który rok, bo te z początku produkcji miały gorsze łożyska. Tam ich były chyba 3 wersje z piastą w komplecie i jakoś literkami znaczone. Na wymianę już te lepsze poprawione komplety sprzedawali. Koszt piasty z łożyskiem w oryginale to około 220 zł +-30 w dobrym sklepie.

PS. Jeśli będzie ciężko wyjąć przegub z piasty tzn. że jest oryginał i nigdy nie było ruszane. W ten sposób pozbyłem się dwóch dobrych org. przegubów bo trzeba je młotkiem utrącić (sciągacze wymiękają, prasa wymięka także)

0
    Poziom 3  

Rocznik 2004
    Dodano po 1 [minuty]:
    Jutro jadę zmienić opony może od razu wymienie to łożysko.

1
    Poziom 3  

Na wtorek umówiłem się do mechanika na wymianę łożyska. Jakiej firmy piastę kupić, FAG czy może coś tańszego?

0
    Poziom 3  

Lozysko wymienione, nadal to samo chyba, ze z drugiej strony buczy

0
    Poziom 5  

wiesz co skoro mówisz że jak wrzucisz na luz jak sie rozpędzisz i nie buczy to stawiałbym na skrzynie biegów w służbowym trafiku miałem to samo tylko było to takie mocne buczenie bardziej wycie takie "łłłłłłłłuuuuuuuuuuu" na piątce miałem ten problem po naprawie problem znikł więc może czekać Cię kosztowniejsza wymiana. Pozdrawiam.

0
    Poziom 3  

Wymiana łożyska nie pomogła, na innym forum sugerowali mi wymianę poduszek silnika. Prawą wymieniałem już kiedyś, kupiłem tylną febi i po założeniu buczenie nie ustąpiło, a w dodatku przy ruszaniu i przyspieszaniu strasznie trzęsło w kabinie. Stwierdziłem, że lepiej z powrotem założe starą. Teraz pozostaje mi tylko lewa poduszka i jeżeli to nie pomoże odpuszczam, będe jeździł aż skrzynia padnie (jeżeli to faktycznie skrzynia).

0
    Poziom 5  

Tylko żeby większych szkód nie zrobiła skrzynia jak się rozsypie. Pozdro.

0
    Poziom 3  

ale raczej na skrzynie to mi nie wygląda, kiedyś rozsypała mi się przy vw polo 1.9 i wycie skrzyni było całkiem inne niż teraz to buczenie przy fabii

0
    Poziom 5  

no dobra skrzynia huczała a tutaj buczy więc może opony? Powiedz mi czy czasami nie zaczęło Ci się to dziać po zmianie ogumienia? Koledze w fabii też buczy i mówił że to ogumienie.

0
    Poziom 3  

Mialem nowe letnie i teraz nowe zimowki, i na jednych i na drugich slychac

0
    Poziom 3  

Lewa poduszka wymieniona i dalej to samo, więc trzeba jeździć i czekać co całkiem sie rozsypie

0
    Poziom 3  

Byłem u mechanika, żeby z nim sie przejechać i zobaczyć co stwierdzi, usiadł z przodu obok mnie i śmieszna sprawa. Jedziemy z 6 km w jedną i i z powrotem, cisza nie słychać buczenia. Zazwyczaj jeżdzę sam, mechanik powiedział, że to luz na satelitach i jak prawa strona jest niedociążona to słychać mechanizm różnicowy i już kiedyś raz miał taki przypadek. Powiedział, żeby jeździc bo to nic groźnego i wymienić olej może uciszy mechanizm różnicowy.

0