Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daf106 460hp euro 6 - Duże spalanie brak mocy

Damianzzzzz 28 Lis 2017 11:20 222 3
  • #1 28 Lis 2017 11:20
    Damianzzzzz
    Poziom 2  

Witam, szukam pomocy na temat mojego dafa który został kupiony używany w serwisie, przez pol roku jego użytkowania samochod pali od samego początku około 30-35l, pusty 27l, ostatnio wymieniony czujnik temperatury spalin w egr, 5x pompowtryski (nowe nie regenerowane), regulacja zaworów, czyszczenie baków, wymieniony filtr, na komputerze brak błędów, samochod po płaskim jako tako pali ale jak widzi górkę to spalanie idzie diametralnie w górę na dodatek cieżko mu idzie wchodzenie na górki tak jak by brakowało mu mocy, (porównywałem z inna 460) serwis tylko mowi o diagnozowaniu ale sami nie wiedza czego szukać a pieniądze i tak biorą, moze ktoś miał podobny problem?

0 3
  • #2 28 Lis 2017 12:16
    Piasek80
    Poziom 28  

Przydałyby się odczyty z filtra cząstek stałych: co ile włącza się wypalanie, kiedy ostatnio itp.

0
  • #3 28 Lis 2017 14:00
    Damianzzzzz
    Poziom 2  

Na komputerze pokazuje ze nie wymaga regeneracji, kontrolka dzisiaj wyskoczyła na kilka min, ogólnie pokazuje ze filtr jest czysty, raz miałem ze sie zapchał to na postoju go wypalałem, zapomniałem dodać ze samochod około 6mies stał zanim go kupiłem i przez to miałem problem z adblue (skrystalizowało sie w zbiorniku) zatykalo dysze wchodząca w SCR Naprawione przez serwis 3mies temu (wyczyszczone)

0
  • #4 13 Sty 2018 14:38
    Damianzzzzz
    Poziom 2  

Wracając do problemu, Daf nadal nie ma mocy a została przeprowadzona diagnostyka obciążeniowa na hamowni ,
    oraz diagnostyka w serwisie,
    w serwisie przeprowadzono:
    -aktualizację sterowników VIC, AS TRONIC, SAC, PCI, ELC,
    -diagnostyka komputerowa (wykazała że wszystko w normie)
    stwierdzono:
    -kontrola intercoolera - ok
    -kontrola auto słabe.

Mechanicy którzy sprawdzali auto przed hamownią stwierdzili brak wycieków, po hamowni okazało się że ma za dużo KM oraz moment obrotowy faluje, wskazali tutaj na usterkę najprawdopodobniej POMP PALIWA, a co serwis ESA neguje.

Ktoś ma jakieś pomysły?

Daf106 460hp euro 6 - Duże spalanie brak mocy

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo