Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Maverick 2.4B - Wystrzał w kolektor

28 Lis 2017 11:44 456 5
  • Poziom 8  
    maverick to to samo co Nissan Terrano R20
    Instalacja BRC

Dziś rano jadąc miałem wystrzał w kolektor.
    Auto zgasło. Na benzynie normalnie jedzie, na gazie nie. kontrolki od gazu sygnalizują jak zwykle - bez zmian.

Na pierwszy rzut oka widzę że kolektor puścił (zerwało kilka nitów).

Kilka pytań:
    1. czy to normalne że przy nieszczelnym kolektorze auto normalnie chodzi na benzynie?
    2. jeśli tak to czemu nie chodzi również na gazie?
    3. czy jest jakiś bezpiecznik który w takiej sytuacji mógł zablokować układ?
  • Poziom 27  
    Jaka instalacja gazowa? To normalne, że po wystrzale i rozerwaniu kolektora nie chodzi na gazie... to że zapala na benzynie, szczęście...
  • Poziom 16  
    Podaj jaka to dokładnie instalacja, jakie podzespoły (wtryski, reduktor) możesz dodać jakieś fotki jak to jest zamontowane itp. Musisz powiedzieć coś więcej, nikt tu z fusów nie wróży :)
  • Poziom 37  
    Tak, kuchenka gazowa jaką zapewne masz pod maską tzn I/II generacja nie zadziała z nieszczelnym kolektorem. Wybuchy będą się powtarzać a na PB wypali zawory (uboga mieszanka)
  • Poziom 8  
    Na tą chwilę naprawiłem kolektor (metalowy więc dał się wyprostować, uszczelniłem i zanitowałem). Przy okazji znalazłem jeden przewód dziurawy (przegryziony przez jakiegoś gada) i go zmieniłem. Auto jeździ normalnie.

Wybiorę się na regulację do gaziarza bo sam nie nie mam softu do podpięcia a i nie znam się na tym.

Instalacja to BRC. Nie bardzo umiem stwierdzić jakiego typu. Mogę zrobić zdjęcia i wrzucić do wątku.
  • Poziom 37  
    Jedz do kogoś od brc bo z tym jak zawsze są problemy. Pewnie brc blitz z gruszką przy redaktorze