Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ravanson - Piekarnik nie grzeje

treter86 28 Lis 2017 15:19 573 3
  • #1 28 Lis 2017 15:19
    treter86
    Poziom 2  

Witam,
    posiadam kuchenkę gazowo-elektryczną marki Ravanson (model jest mi nieznany).
    Od dłuższego czasu mam z nią problem.
    Po ustawieniu temperatury na programie "0" - słychać wyraźne "cyknięcie" i zaświetla się pomarańczowa dioda wskazująca czy piekarnik grzeje czy nie. Gdy natomiast ustawiam program na jakikolwiek to dioda gaśnie.
    Czasem problem samoistnie znika i po ustawienia programu pieczenia, piekarnik grzeje jednak po pewnym czasie dioda gaśnie i już ponownie się nie załącza.
    Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam serdecznie,
    Marcin
    Ravanson - Piekarnik nie grzeje
    Ravanson - Piekarnik nie grzejeRavanson - Piekarnik nie grzejeRavanson - Piekarnik nie grzeje

0 3
  • Sklep HeluKabel
  • #2 28 Lis 2017 16:02
    Dra98
    Poziom 41  

Sugeruję sprawdzić termostat.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 28 Lis 2017 20:06
    treter86
    Poziom 2  

Dra98 napisał:
    Sugeruję sprawdzić termostat.

dzięki! ale jak to zrobic?:)

0
  • #4 28 Lis 2017 20:27
    wiesiekmisiek
    Poziom 20  

Najszybciej to zdjąć 2 przewody , zewrzeć je ze sobą bezpiecznie i sprawdzić czy będzie grzał piekarnik po wybraniu którejkolwiek z grzałek . UWAGA PRZED TĄ OPERACJA NAJPIERW ODŁĄCZ ZASILANIE . Sorry, że napisałem dużymi literkami lecz mam obawy do umiejętności założyciela postu. W tym celu ( czyli sprawdzenia) nie musisz zdejmować t.j. demontować góry wystarczy odsunąć przedni panel ale do wymiany termostatu ( a to jest twierdzenie graniczące z pewnością) pewnie trzeba będzie zdjąć górę, no chyba, że w tym modelu będzie to możliwe po odsunięciu tylko przedniego panelu i odkręceniu tylnej ścianki. Jeżeli nie miałeś styczności z prądem to może poproś kumatego sąsiada.

0