Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[EXCEL] - Stowrzenie formuły do szablony z listą obecności

Darekstw 28 Lis 2017 15:29 1335 5
  • #1 28 Lis 2017 15:29
    Darekstw
    Poziom 7  

Witam

Mam pewien problem otóż działam na szablonie jak w załączniku, i chciałbym w nim dorobić w jednym wierszu pewną formule która po podaniu w innym wierszu daty określi czy dany pracownik tego dnia jest czy nie jest w pracy:

Nie do końca wiem jak ugryźć temat poniżej jest formuła która liczy ogólnie łączną liczbę dni w roku nieobecności:

=SUMA.WARUNKÓW(Ewidencja_nieobecności[Dni];Ewidencja_nieobecności[Imię i nazwisko pracownika];wart_Wyb_pracownika;Ewidencja_nieobecności[Data rozpoczęcia];">="&DATA(Rok_kalendarzowy;1;1);Ewidencja_nieobecności[Data zakończenia];"<"&DATA(Rok_kalendarzowy+1;1;1))

Jednak pytanie jak zrobić by liczyła 0/1 dla konkretnego dnia i konkretnego imienia i nazwiska ?

Z góry dziękuje za pomoc.[/img]

0 5
  • #2 28 Lis 2017 18:40
    rajszym
    Poziom 19  

Darekstw napisał:
    Nie do końca wiem jak ugryźć temat poniżej jest formuła która liczy ogólnie łączną liczbę dni w roku nieobecności:
    =SUMA.WARUNKÓW(Ewidencja_nieobecności[Dni];Ewidencja_nieobecności[Imię i nazwisko pracownika];wart_Wyb_pracownika;Ewidencja_nieobecności[Data rozpoczęcia];">="&DATA(Rok_kalendarzowy;1;1);Ewidencja_nieobecności[Data zakończenia];"<"&DATA(Rok_kalendarzowy+1;1;1))

No to może tak:
    Kod: bash
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

1
  • #3 28 Lis 2017 18:51
    Prot
    Poziom 29  

Darekstw napisał:
    działam :not: na szablonie jak w załączniku, i chciałbym w nim dorobić w jednym wierszu pewną formule

Twoje działania kolego z takim arkuszem powinny się rozpocząć od jego "uporządkowania" zanim zaczniesz go "udoskonalać" :cunning:

Przedstawione w załączonym pliku formuły (zarówno te w "pierwszych tygodniach" Widoku kalendarza, jak i te w "następnych tygodniach") generują u mnie - Excel 2007 - prawie same błędy :( .

Widzę, że te błędy zrobione w Excel 2013 występują w kilku miejscach np.:
    -kryterium TEKST(DATA(Rok_kalendarzowy;WIERSZ($A1);1);"ddd")=LEWY(C$5;5) tylko przypadkowo w paru liniach jest prawdziwe - bo nie wiedzieć czemu nagłówki kolumn zrobiłeś 2-5 znakowe wbrew formatowi "ddd";
    - kryterium AK7+1<=DATA(Rok_kalendarzowy;WIERSZ($A2)+1;0) nie zabezpiecza wcale w komórce AL7 przed wpisaniem następnej daty "marcowej" w lutym :D ;
    itp

Nie dysponuję wersją 2013, więc mam ograniczone możliwości korekty wszystkich błędów. Deklaruję jednak, że jak usuniesz wszystkie wskazane błędy w formułach, nazwach i formatach warunkowych - to przygotuję dla Ciebie formułę spełniającą Twoje oczewiwania.

0
  • #4 28 Lis 2017 19:17
    Darekstw
    Poziom 7  

rajszym napisał:
    Darekstw napisał:

No to może tak:

Niestety ale ta formuła podając pierwszy dzień z kalendarza w jakim pracownik jest na urlopie otrzymuje sumę dni do kiedy się na nim znajduje
    gdy podam datę kolejnego dnia urlopu otrzymuje wartość 0:

Mi tu chodziło o to że po podaniu 31.01.2017 w powyższym przypadku otrzymam 1 i taki sam wynik dla 01.02.2017 jak i 02.02.2017 natomiast dla dni pracujących wartość 0

0
  • Pomocny post
    #5 28 Lis 2017 20:27
    rajszym
    Poziom 19  

Darekstw napisał:
    Mi tu chodziło o to że po podaniu 31.01.2017 w powyższym przypadku otrzymam 1 i taki sam wynik dla 01.02.2017 jak i 02.02.2017 natomiast dla dni pracujących wartość 0

Ok. Przyznaję, że nawet dokładnie nie przeczytałem formuły. Może tak:

0
  • #6 05 Gru 2017 13:11
    Darekstw
    Poziom 7  

A czy jesteśmy to w stanie ugryźć to jakąś formułą tak że podajemy dwie daty, tzn. okres od – do, np. zakres za 5 dni od 01-01-2017 do 05-01-2017 i dostajemy dla każdego z dnia osobno wartość 1 w przypadku nie obecności, a wartość 0 w przypadku obecności ? Tzn.
    01-01-2017 -> 1
    02-01-2017 -> 0
    03-01-2017 -> 0
    04-01-2017 -> 1
    05-01-2017 -> 0

0