Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault dxi - Wymiana wiązki wtryskiwaczy

kisiol 28 Nov 2017 18:18 5685 10
    kisiol
    Level 20  
    Witam. Mam w magnumce dxi 440 euro4 do wymiany wiązka wtryskiwaczy. Skruszła pod pokrywą zaworową. Może ktoś podpowie jak jest kolejność wymiany takowej wiązki.
    bobytempelton
    Level 17  
    Nie ma żadnej kolejności, tę wiązkę trzeba dorobić bo kosztuje 1/3 magnumki, za silnikiem tzn 10cm od silnika jest zupełnie juz zdrowiutka, to u nich norma, rozplątaj te wiązki pod deklem , i wymieniaj po 2 kable by nie pomieszać kolejno wtryskiwaczami, wlutuj se stare śrubkooczka, dopasuj długość względem starych, przepuść przez ten korek i wlutuj 10-15cm za silnikiem , na końcu pospinaj jak było i tyle 3 godz zabawy.
    kisiol
    Level 20  
    Wiązka kupiłem ,nie jest taka droga 650zl. Tylko problem jest jak powipinać te piny z kostki ecu. I jak kolejnosc tych przewodów jest , gdzie który wpiąć.
    edmundsosnowski
    Level 9  
    Kolego daj znać czy już poradziłeś sobie z tą wiązką. Zmieniałem kiedyś taką wiązkę w dxi ale premium i mam gdzieś schemat, bo tam były wszystkie białe kable i numery nowych nie są zgodne z numeracją starej wiązki a ja załatwiłem taki dekoder co zamiast czego pospinać. Uprzedzam, że na tej nowej wiązce numerki zeszły jeszcze przed końcem roboty.
    kisiol
    Level 20  
    Nie jeszcze sobie nie poradziłem, u mnie na nowej wiązce już są mało czytelne. Jak dysponujesz jakimś schematem i możesz udostępnić, było by miło. Wiązka od magnum czy Premium jest ta sama .
    kisiol
    Level 20  
    Wielkie dzięki. Między świętami będę rozbierać.
    edmundsosnowski
    Level 9  
    Nie mam jak zeskanować tego opisu ale podane jest złącze numer kabla nowej wiązki i pozycja w złączu sterownika.
    Złącze "B" Pin "B30" Numer kabla 2484
    "A" "A12" 0013
    "A" "A16" 0031
    "A" "A20" 0011
    "A" "A24" 0047
    "A" "A28" 0021
    "A" "A32" 0039
    "A" "A36" 0001
    "A" "A40" 0034
    "A" "A44" 0068
    "A" "A48" 0037
    "A" "A52" 0064
    "A" "A56" 0072
    "A" "A59" 0063
    "A" "A60" 0005
    "A" "A61" 0043
    "A" "A62" 0029
    Mam nadzieję że jeszcze odczytasz z tych nowych przewodów numerację bo faktycznie po dotknięciu ich parę razy stają się nieczytelne. Ja robiłem z tego, ale mimo to przed odcięciem posprawdzałem sobie gdzie co ma być. To żmudna robota bo tam zostały same gołe druty, ale po woli pojedynczo da się to zrobić. Powodzenia, mam nadzieję że pomogłem.
    fasttruck
    Level 10  
    witam wszystkich i proszę o pomoc.
    Robiłem sam wiązkę do trysków w magnum dxi 480 z 2006 roku, czy biegunowość przewodów (dwa przewody na wtyczkę) we wtyczce do cewki wtryskiwacza ma znaczenie.?
    fasttruck
    Level 10  
    Witam, proszę o pomoc. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w dorabianiu tej wiązki. Ja dałem nowe przewody o większym przekroju niż oryginał, konktorki dokupiłem i dałem nowe a wtyki na tryski przelutowałem. auto nie odpala ale am nie wiem czy to wina tego że nieoryginalna wiązka. Proszę o podpowiedzi.