Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zabezpieczenie źródeł światła LED przed silnikiem 11kW

28 Lis 2017 18:33 522 1
  • Poziom 11  
    Witajcie,
    Mam problem z przepalaniem się źródeł LED (zamienniki świetlówek tubularnych) w naszej firmie. Budynek firmy to dwie hale, jedna stara, druga nowa. Przyłącze energetyczne jest jedno. W starej części problem nie występuje. W nowej tak. Budynek posiada około 50 lamp 2x120cm led. W nowej części mamy problem ze świetlówkami. Świetlówki ulegają uszkodzeniu, migoczą. Z tego co się dowiedziałem uszkodzeniu ulega generator prądu znajdujący się w świetlówce. Świetlówki mają wprawdzie dużą amplitudę wahań napięcia, zarówno w górę jak i w dół. Niestety wymieniliśmy już ich ponad 10. Na nowej hali znajduje się maszyna z silnikiem 3F 11kW. Jego włączenie powodowało przy starych świetlówkach przygasanie oświetlenia. W poprzednim tygodniu zainstalowaliśmy zabezpieczenie przeciwprzepięciowe klasy B+C przy głównym złączu energetycznym, oraz klasy D na fazie, która odpowiada za oświetlenie na nowej hali. Niestety wczoraj kolejna świetlówka uległa uszkodzeniu. Czy ktoś z Was miał do czynienia z takim problemem i wie jak zabezpieczyć oświetlenie led ?
    Z góry dziękuję za wszelką pomoc i sugestie.

Poprawiłem tytuł i część postu, proszę następnym razem nie mieszać nazw źródeł światła. //kozi966
  • Specjalista automatyka domowa
    Ja raczej skłaniałbym się ku kiepskiej jakości tych LEDów.
    Silnik 11kW to wcale nie jest jakiś tam strasznie wielki silnik i jego rozruch jest zapewne najpierw w gwieździe lub jakimś falowniku itp.
    Spotkałem się też z LEDami, które przy słabym kontakcie przewodu neutralnego się właśnie kończyły.
    Moja rada: Pomiary tej instalacji i ewentualnie wymiana ledów na firmowe.