Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool ADP4739SI - błąd F6, sprawdzenie programatora.

28 Lis 2017 19:05 2301 9
 • Poziom 22  
  Witam wszystkich.
  Problem dotyczy zmywarki Whirlpool ADP4739. Zmywarka pobiera wodę i po około 2 minutach wypompowuje i wyświetla błąd F6. W serwisie stwierdzono uszkodzenie programatora. Po otwarciu programatora przynajmniej wzrokowo nie widać żadnych upalonych elementów czy ścieżek. Sprawdziłem triaki nr 1 (ACS 1086S S844) multimetrem i nie wykazują zwarcia. Co do triaka nr 2 (ACS 120 07S) to nie jestem pewien czy jest sprawny. Przy sprawdzaniu multimetr mam ustawiony na ciągłość obwodu (nutka). Jak przystawię minus do nóżki G i plus do T2 to jest przewodzenie jak przy triakach nr 1 ale nie odrywając sondy minusowej od G i przystawiając sondę do T1 też jest przewodzenie jakby triak został załączony. Zjawisko nie występuje, jeżeli do nóżki G przyłożę sondę plusową. Nie występuje też przy triakach nr 1. Co do triaka nr 3 (RNM P2F), to przewodzi w każdej pozycji ale możliwe, że bez wylutowania pomiary są błędne i po oznaczeniach nie jestem do końca pewny, czy to aby na pewno triak. Rezystory wszystkie sprawdzone i trzymają opór w normie według oznaczenia.
  Sprawdzony micro wyłącznik zaworu rozdzielacza wody sprawny.
  Nie jestem elektronikiem, więc proszę o wyrozumiałość. Co jeszcze i w jaki sposób mogę sprawdzić?
  Z góry dziękuję za pomoc.
  Pozdrawiam.
  Zmywarka Whirlpool ADP4739SI - błąd F6, sprawdzenie programatora.
 • Poziom 22  
  Witam.
  W jaki sposób? Tam się sprawdza jakieś oporności?
 • Poziom 9  
  Jak się nie mylę to tam jest czujnik OVI , pełni rolę hydrostatu, znajduję się w miejscu filtra na dole zmywarki, spróbuj go przeczyścić tylko ściereczką, to takie coś przezroczystego, plastikowego
 • Poziom 22  
  Witam.
  Micro wyłącznik sprawdzony, sprawny. To zmywarka kolegi i dopytywałem czy to czasami nie był właśnie błąd Fb bo z objawów i opisu innej zmywarki czas 2 minuty pasuje do Fb.
  Dodaję opis
 • Poziom 22  
  Jest możliwość sprawdzenia tego zaworu bez rozbierania go na części pierwsze? Pamiętam jak sprawdzałem micro wyłącznik to były tam chyba dwie diody a pod tą metalową oprawką jak sądzę jest uzwojenie.
 • Specjalista AGD
  Zawór ten, posiada uszczelniacz na wałku i często przepuszcza wodę, co też przyczynia się do nieprawidłowej pracy. A zatem, trzeba wymienić mikrowyłącznik i uszczelniacz (trudno go zdobyć).
  Laikowi łatwiej i bezpieczniej jest wymienić cały zawór - trzeba poszukać w sieci najtaniej.
 • Poziom 22  
  Witam.
  To raczej nie będzie wina tego zaworu. Rozebrałem go jak sprawdzałem micro przełącznik. W środku sucho, żadnych oznak dostawania się wody.