Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat 126p 650E 1983r. - Awaryjne świecą światłem ciągłym

28 Lis 2017 20:17 396 8
  • Poziom 4  
    Witam,

mam problem natury elektrycznej.
    Kiedy mam włączone światła i chcę uruchomić awaryjne, wszystkie migacze cały czas świecą światłem ciągłym. Kiedy wyłącze światła, same awaryjne działają normalnie.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 35  
    Coś mi mówi, że po włączeniu świateł drastycznie spada napięcie w instalacji, a przerywacz jest bimetaliczny... (albo bimetal się zawiesił/przyspawał).
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 38  
    Witam.
    W pierwszej kolejności sprawdź połączenia masowe do lamp.Jaki masz przerywacz świateł awaryjnych zastosowany,dodaj zdjęcie przerywacza(kwadratowa czarna puszka?).Stare przerywacze (z Malucha)były dość prymitywne w porównaniu z przerywaczem kierunkowskazów i awaryjnych zastosowanym w Elegancie.Być może słabe napięcie akumulatora może być tego powodem.Sprawdź na zapalonym silniku ,lub gdy masz podłączony dodatkowo prostownik.Pomagało często odpowiednie wyregulowanie kotwicy przekaźnika.
  • Poziom 30  
    Posprawdzaj masy w lampach-zwłaszcza tylnych.Sprawdź też wszystkie przewody dochodzące do tylnych llamp czy nie masz gdzieś przetartej izolacji i nie zwiera pozycyjnych(włączają się razem ze światłami mijania) z którąś z żarówek od kierunkowskazów.
  • Poziom 28  
    yetiyetiyeti napisał:
    Kiedy mam włączone światła i chcę uruchomić awaryjne, wszystkie migacze cały czas świecą światłem ciągłym. Kiedy wyłącze światła, same awaryjne działają normalnie.

Prądnica nie wyrabia, może jeszcze masz założone żarówki H4?.
  • Poziom 4  
    Jak mam włączone pozycyjne, to awaryjne działają poprawnie, problem jest tylko na światłach mijania. (Nie sprawdziłem na drogowych).
    Nie mam prądnicy, już alternator i to po regeneracji. Ładowanie poprawne. Ale akumulator może być faktycznie słaby.

Czy "dyskoteka" na zegarach może też być objawem problemów z "masowaniem" lub słabego akumulatora?
    Zapomniałem napisać, że cały czas świeci się kontrolka od awaryjnych, a po włączeniu silnika gaśnie od świateł. Czasami świeci również od drogowych, mimo, że nie są włączone.
  • Poziom 38  
    Sprawdź poprawność masy na liczniku.
  • Moderator Samochody
    yetiyetiyeti napisał:
    Czy "dyskoteka" na zegarach może też być objawem problemów z "masowaniem" lub słabego akumulatora?
    Tak to typowy objaw "braku" masy na lampach.
  • Poziom 38  
    Jeden punkt masowy jest przy silniku wycieraczek, drugi koło przednich lamp na nadkolu, trzeci w komorze silnika po bokach, jak cewki zapłonowe i po drugiej stronie.