Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat 126p 650E 1983r. - Awaryjne świecą światłem ciągłym

28 Nov 2017 20:17 510 8
  • Level 4  
    Witam,

mam problem natury elektrycznej.
    Kiedy mam włączone światła i chcę uruchomić awaryjne, wszystkie migacze cały czas świecą światłem ciągłym. Kiedy wyłącze światła, same awaryjne działają normalnie.
  • Level 37  
    Coś mi mówi, że po włączeniu świateł drastycznie spada napięcie w instalacji, a przerywacz jest bimetaliczny... (albo bimetal się zawiesił/przyspawał).
  • Level 39  
    Witam.
    W pierwszej kolejności sprawdź połączenia masowe do lamp.Jaki masz przerywacz świateł awaryjnych zastosowany,dodaj zdjęcie przerywacza(kwadratowa czarna puszka?).Stare przerywacze (z Malucha)były dość prymitywne w porównaniu z przerywaczem kierunkowskazów i awaryjnych zastosowanym w Elegancie.Być może słabe napięcie akumulatora może być tego powodem.Sprawdź na zapalonym silniku ,lub gdy masz podłączony dodatkowo prostownik.Pomagało często odpowiednie wyregulowanie kotwicy przekaźnika.
  • Level 30  
    Posprawdzaj masy w lampach-zwłaszcza tylnych.Sprawdź też wszystkie przewody dochodzące do tylnych llamp czy nie masz gdzieś przetartej izolacji i nie zwiera pozycyjnych(włączają się razem ze światłami mijania) z którąś z żarówek od kierunkowskazów.
  • Level 28  
    yetiyetiyeti wrote:
    Kiedy mam włączone światła i chcę uruchomić awaryjne, wszystkie migacze cały czas świecą światłem ciągłym. Kiedy wyłącze światła, same awaryjne działają normalnie.

Prądnica nie wyrabia, może jeszcze masz założone żarówki H4?.
  • Level 4  
    Jak mam włączone pozycyjne, to awaryjne działają poprawnie, problem jest tylko na światłach mijania. (Nie sprawdziłem na drogowych).
    Nie mam prądnicy, już alternator i to po regeneracji. Ładowanie poprawne. Ale akumulator może być faktycznie słaby.

Czy "dyskoteka" na zegarach może też być objawem problemów z "masowaniem" lub słabego akumulatora?
    Zapomniałem napisać, że cały czas świeci się kontrolka od awaryjnych, a po włączeniu silnika gaśnie od świateł. Czasami świeci również od drogowych, mimo, że nie są włączone.
  • Level 39  
    Sprawdź poprawność masy na liczniku.
  • Moderator of Cars
    yetiyetiyeti wrote:
    Czy "dyskoteka" na zegarach może też być objawem problemów z "masowaniem" lub słabego akumulatora?
    Tak to typowy objaw "braku" masy na lampach.
  • Level 39  
    Jeden punkt masowy jest przy silniku wycieraczek, drugi koło przednich lamp na nadkolu, trzeci w komorze silnika po bokach, jak cewki zapłonowe i po drugiej stronie.