Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana internetu z Vectry na UPC - konfiguracja sieci w domu

29 Lis 2017 09:37 924 3
  • Poziom 15  
    Witam,

potrzebuję porady odnośnie zmiany dostawcy internetu. Obecnie mam internet z Vectry i jestem zadowolony. Mam od nich modem, który podpiąłem do swojego routera. Do routera mam też podłączoną drukarkę sieciową. W drugim pokoju mam amplituner (bez WiFi tylko LAN) do którego podłączony jest access point. Obecnie wszystko fajnie działa i nie narzekam. Ale jakiś czas temu do naszego bloku weszła ze swoimi usługami sieć UPC i był u mnie ich przedstawiciel z ofertą - internet 120Mb/s plus telewizja pakiet select za 59zł miesięcznie. To taniej niż płacę obecnie w Vectrze i do tego internet 4 razy szybszy. Umowę z Vectrą mam do końca miesiąca więc zacząłem się zastanawiać czy nie przejść do UPC, ale mam kilka wątpliwości odnośnie internetu. Czytałem opinie, że internet od UPC jest po WiFi z dekodera Horizon. Wiele osób piszę, że jakość i zasięg tego internetu jest słaby. Jeślibym się zdecydował na UPC to dekoder Horizon zlokalizowany byłby w pokoju gdzie jest telewizor i amplituner, a nie tam gdzie jest drukarka która musi być włączona do sieci (drukarka nie ma WiFi, tylko LAN). Pytanie mam takie - czy będę mógł do tego dekodera Horizon podłączyć swój router tak żeby on mi rozsyłał internet po mieszkaniu? Jakby tak się dało, to przeniósł bym router do pokoju gdzie jest telewizor oraz amplituner i amplituner mógłbym podłączyć już nie do access pointa a do routera. Natomiast access point przeniósłbym do pokoju gdzie jest drukarka i podłączył z nią. Da się to tak zrobić?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista Sieci, Internet
    towerone napisał:
    czy będę mógł do tego dekodera Horizon podłączyć swój router tak żeby on mi rozsyłał internet po mieszkaniu?

tak
  • Specjalista Sieci, Internet
    towerone napisał:
    Czytałem opinie, że internet od UPC jest po WiFi z dekodera Horizon. Wiele osób piszę, że jakość i zasięg tego internetu jest słaby.

Z Horizona kiedy chcesz (nie chcąc modemoroutera), ale możesz otrzymać też modemorouter i to z niego mieć wifi (będzie i Horizon i ConnectBox).

towerone napisał:
    czy będę mógł do tego dekodera Horizon podłączyć swój router tak żeby on mi rozsyłał internet po mieszkaniu?

Też możesz - ale patrz akapit wyżej.
    towerone napisał:
    podłączyć już nie do access pointa a do routera. Natomiast access point przeniósłbym do pokoju gdzie jest drukarka i podłączył z nią. Da się to tak zrobić?

A ten AP na jakiej zasadzie funkcjonuje - przewodowe połączenie czy wifi?
    towerone napisał:
    Umowę z Vectrą mam do końca miesiąca

Czyli masz ją do stycznia 2018 (jeśli NIE zdążyłeś jej wypowiedzieć w październiku).