Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- telefon z najwyższej półki, spełniający podane wymagania

9396264 29 Lis 2017 10:45 594 10
  • #1 29 Lis 2017 10:45
    9396264
    Poziom 3  

Cześć wszystkim. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupieniem smartfona i chciałbym prosić was o małą pomoc. Przede wszystkim chodzi mi o telefon z najwyższej półki, cena nie gra roli. Mam jednak parę wytycznych które telefon powinien spełniać. Przede wszystkim odpadają wszelkie iPhony, ponieważ interesuje mnie tylko system Android. Nie mam po prostu zamiaru przerzucać się na inny system. Kolejnym priorytetem jest płynność pracy. Aktualnie posiadam telefon z niskiej półki i przez ciągłe zawieszanie się, długie oczekiwanie aż aplikacja zaskoczy itd postanowiłem zainwestować w lepszy telefon. I tutaj się zastanawiam, większość flagowców jest wyposażona w 4 gb RAM'u, mniej posiada 6gb.
    Czy widać różnicę między tymi dwoma pamięciami? Czy 4 gb wystarczy w zupełności, czy jednak warto doinwestować w smartfon z 6 gb RAM? Kolejną ważną rzeczy jest jakość i głośność muzyki. Często jej po prostu słucham i fajnie by było jakby te dwie rzeczy stały na wysokim poziomie. Aparat 12 mpix w zupełności wystarczy. Czas pracy telefonu nie ma dla mnie znaczenia, grunt, aby wytrzymał jeden dzień. Myślałem nad flagowcem samsunga czyli Galaxy S8+. Co o tym myślicie? Macie może jakieś inne, lepsze lub opcjonalne propozycje? Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

0 10
  • #3 29 Lis 2017 21:15
    9396264
    Poziom 3  

znalazłem HTC u 11 który jest lepszy moim zdaniem od s8, ponieważ posiada lepszą jakość dzwięku, ma lepszy aparat oraz bateria dluzej trzymie. Do tego wszystkiego jest w podobniej cenie. Znacie może jeszcze jakieś flagowce podobne do tego?

0
  • #4 30 Lis 2017 09:01
    buczo11
    Poziom 27  

Witam!

9396264 napisał:
    Przede wszystkim chodzi mi o telefon z najwyższej półki, cena nie gra roli.

To w grę wchodzi jeszcze moim zdaniem Note8, posiadający zalety S8+ i dodatkowo funkcje inteligentnego rysika. Jednak cena zdecydowanie wyższa.

0
  • #5 30 Lis 2017 22:39
    9396264
    Poziom 3  

Chyba jednak wybiorę tego HTC U 11 zamiast samsunga galaxy note 8. Niby pisałem, że pieniądze nie grają roli, ale jednak wolę dać te 2500 niż 4300, a różnicy kolosalnej nie ma w specyfikacji.

0
  • #6 01 Gru 2017 09:02
    buczo11
    Poziom 27  

9396264 napisał:
    Chyba jednak wybiorę tego HTC U 11 zamiast samsunga galaxy note 8. Niby pisałem, że pieniądze nie grają roli, ale jednak wolę dać te 2500 niż 4300, a różnicy kolosalnej nie ma w specyfikacji.

Poniekąd przyznam rację, jednak biorąc pod uwagę S-Pen to Note 8 nie ma konkurencji. Poza tym brak wejścia słuchawkowego 3.5 mm w smartfonie na razie deklasuje dla mnie taki sprzęt.

0
  • #7 01 Gru 2017 09:29
    9396264
    Poziom 3  

@buczo11
    ale dlaczego? przyznam Ci się szczerze, że miałem takie same zdanie. Jednak jak się okazało, nie dość, że przy zakupie tego telefonu jest dołączana mała przejściówka, to dodatkowo masz również gratis słuchawki właśnie z wejściem na te mini USB. Poza tym z tego o nich słyszałem to to są bardzo dobre słuchawki, z dobrymi basami i z konfiguracją w telefonie pod użytkownika. Tak więc po głębszym zapoznaniu się z tematem, uznałem, że brat tego jacka 3.5mm nie jest żadnym problemem. I wydaje mi się, że z czasem całkowicie ten mini jack zostanie wyparty, ale to tylko taki mój domysł.

0
  • #8 01 Gru 2017 11:56
    TomekxD
    Poziom 29  

To jest USB typu C, mini USB to w starych sprzętach

0
  • #9 13 Gru 2017 08:26
    buczo11
    Poziom 27  

9396264 napisał:
    jest dołączana mała przejściówka,
    , którą trzeba zawsze ze sobą nosić i można zgubić.
    9396264 napisał:
    masz również gratis słuchawki właśnie z wejściem na te mini USB.
    , które podłączysz tylko do telefonu i urządzeń z takim wejściem, albo poprzez przejściówkę.
    Innymi słowy, takie rozwiązanie jest dla mnie kompletnie niepraktyczne.

0
  • #11 16 Gru 2017 00:50
    zrobtosam.exe
    Poziom 15  

Uzywam HTC U11 od konca wakacji i jestem bardzo zadowolony z tego telefonu. Chwile mi zeszlo przyzwyczaic sie do rozmiaru ekranu gdyz bronilem sie rekami i nogami zeby nie kupowac telefonu z wiekszym ekranem niz 5". System operacyjny mnie na poczatku irytowal gdyz od kilku lat uzywalem iOS ale po ostatnim wielkim rozczarowaniu i wieloma problemami ze srajfonem 7 szala goryczy sie przelala i stwierdzilem ze pora na zmiane. Szajsungow nie bralem pod uwage gdyz mialem kilka urzadzen z tej firmy i z kazdym byly jakies problemy.

Przechodzac do rzeczy HTC U11 jest bardzo dobrze wykonany (czuc ta jakosc jak sie trzyma telefon w rece), ma fajny szklana tylna obudowe. Ja ze swoim w pudelku dostalem przezroczyste etui. Moja ulubiona zaleta tego telefonu to "aktywna ramka telefonu" - mozna sobie ustawic rozne funkcje na scisniecie ramki. Ja np na mocne scisniecie mam ustawiony aparat, po wzieciu telefonu do reki "sciskam" telefon i odrazu wlancza mi sie aparat. Co do sluchawek to slyszalem i czytalem same pozytywne opinie, ale sam nie uzywalem gdyz od jakiegos czasu mam firmowe sluchawki na bluetootha i nie uzywam sluchawek na kabel. O dziwo jestem tez pozytywnie zaskoczony ze klawiatura apple (taka sama jaka daja w zestawie z imac - mozna tez dokupic oddzielnie) dziala bezproblemowo. Kupilem kilka lat temu i uzywalem jej od modelu 3GS ;)

Ogolnie telefonik bardzo fajny, dobrej jakosci, bateria bardzo dobrze trzyma, bardzo szybko dziala ma bardzo dobry aparat z opcja przelaczenia na funkcje "pro" i mozliwoscia robienia zdjec w formacie RAW. Jak dla mnie jedynym miusem jest "android" jednak po kilku latach uzywania iOS i po kilku miesiacach uzywania androida widac ta roznice. Te same aplikacje ktore sa dostepne na obydwa systemy lepiej dzialaja na iOS niz na androidzie, czasami sie zdaza ze sie przywiesza albo poprostu zamkna. Jezeli jeszcze nie kupiles to polecam napewno bedziesz zadowolony z zakupu ;)

0