Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 B6 - czy to uszczelka pod głowicą?

29 Lis 2017 11:26 975 3
  • Poziom 37  
    Cześć,

Samochód to Audi A4 B5 1.8T z 2004r.
    Robiłem test na szczelność dolotu pod ciśnieniem około 0,8 bar bo samochód dość słabo jedzie i prócz kilku nieszczelności na złączach okazało się że podczas próby słychać przelewanie się płynu chłodniczego oraz wyciek płynu z tyłu silnika.
    O tyle jest to dziwne że samochód od jakiegoś czasu gubił płyn podczas jazdy w dość dużych ilościach (około 0,5l na tydzień). Palić pali dobrze, nie dymi tylko dość słabo jedzie. Czyżby padła uszczelka pod głowicą z przedmuchem do kanału chłodzącego? Testu na Co2 jeszcze nie robiłem.
  • Poziom 32  
    bearq napisał:
    Testu na Co2 jeszcze nie robiłem.

To zrób .
    bearq napisał:
    wyciek płynu z tyłu silnika

Patrzyłeś dokładnie z kont wycieka
    bearq napisał:
    Czyżby padła uszczelka pod głowicą z przedmuchem do kanału chłodzącego?

Zrób test . To coś wyjaśni
  • Poziom 37  
    Czekam na tester. Pytanie tylko, czy tam układ dolotowy w jakikolwiek sposób powiązany jest z układem chłodzącym? Pierwszy raz spotkałem się z czymś takim...
    Płyn dokładnie leci z pod koła pasowego, po osłonie przedostawała się na tył co sugerowało wyciek w tamtym miejscu. Coś było tam kiedyś kombinowane bo cała miska i elementy wokół wymazane są w silikonie. Wychodziło by na uszkodzenie pompy cieczy chłodzącej i kapanie płynu po kole pasowym wału tylko ciągle zostaje pytanie jaki związek ma dolot z układem chłodzenia...
  • Poziom 37  
    Temat rozwiązałem, zamykam.