Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic Smart Home
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak bezprzewodowo monitorować pomieszczenia i chronić obiekty?

Conrad.pl 29 Lis 2017 14:15 702 1
 • #1 29 Lis 2017 14:15
  Conrad.pl
  Poziom 3  

  Dzięki systemom alarmowym GSM natychmiast otrzymasz wiadomość SMS na wypadek włamania, zalania lub pożaru. Jesteś zawsze i wszędzie poinformowany w nagłych wypadkach, a dzięki dodatkowym funkcjom możesz reagować zdalnie w określony sposób. Wszystkie wersje urządzeń z serii Scout dostępne są w standardowej obudowie lub w obudowie z zabezpieczeniem przed wodą, IP65.

  * 4 cyfrowe wejścia (podłączenie bezpotencjałowe)
  * 2 wyjścia przekaźnikowe (maks. 24 V / 1A)
  * technologia czteropasmowa (850, 900, 1800, 1900 MHz)
  * zintegrowana bateria LiIon

  Jak bezprzewodowo monitorować pomieszczenia i chronić obiekty?
  Fot. Moduł GSM 11 V/DC, 12 V/DC, 24 V/DC, 35 V/DC ConiuGo 700100214S

  System GSM Scout Professional to profesjonalny system do monitorowania obiektów. Urządzenia serii GSM Scout to moduły transmisji GSM do przesyłania wiadomości SMS. Służą do zabezpieczenia i monitorowania cennych obiektów takich jak domy, łodzie / jachty, przyczepy kempingowe itp.). Wiadomości są wysyłane przez SMS za pośrednictwem sieci GSM. Profesjonalny skaner GSM jest również w stanie odbierać wiadomości SMS, a tym samym zdalnie wykonywać zadania przełączania.

  Jak bezprzewodowo monitorować pomieszczenia i chronić obiekty?
  Seria GSM Scout ma 5 wejść dla styków przełączających (a=AUX, b=ogień, c=woda, d=włamanie, e=”scharf”)

  Za pomocą wejścia "scharf" (e) funkcje urządzenia są aktywowane. Po zamknięciu tego przełącznika funkcje zostaną aktywowane po 40 sekundach. Ten czas opóźnienia służy do komunikacji z chronionym obiektem po załączeniu. Związana z nim dioda emitująca światło nad stykiem wskazuje tylko stan wejścia (otwarty / zamknięty), a nie to, czy urządzenie jest faktycznie załączone. Rzeczywisty stan można zobaczyć za pomocą diody LED stanu 1 po lewej stronie.

  Podłączone czujniki pozwalają na rejestrację przez urządzenie niebezpiecznych zdarzeń, wtargnięć nieupoważnionych osób lub innych poważnych zdarzeń. Informacje są niezwłocznie wysyłane za pomocą SMS-a do dowolnego telefonu komórkowego, tak aby można natychmiast podjąć odpowiednie działania.

  Oprócz funkcji alarmowania i raportowania, GSM Scout Professional ma również możliwość wykonywania funkcji zdalnego przełączania za pomocą dwóch przekaźników zainstalowanych w urządzeniu. Dzięki temu istnieje możliwość zdalnego włączenia lub wyłączenia zróżnicowanych urządzeń.

  Wyjścia cyfrowe są wyjściami przekaźnikowymi, które mają styk przełączający. Oznaczenia połączeń przekaźników są następujące:

  C "wspólny"= Kontakt centralny

  NC "Normalnie zamknięty" = zamknięty

  NO "Normalnie otwarty" = otwarty

  System można w łatwy sposób ustawić, wpisując odpowiednie numery na kartę SIM, tak aby był gotowy do użytkowania. Ponadto istnieje możliwość wysterowania wyjścia przekaźnika za pomocą SMS-a.

  Oprócz funkcji sygnalizacji i zdalnego sterowania, moduł GSM Scout Professional posiada również
  możliwość zdalnej lokalizacji za pomocą GPS. Ta funkcja może być używana na dwa różne sposoby: raportowanie po opuszczeniu określonej pozycji lub żądanie pozycji za pomocą wiadomości SMS.
  Aby korzystać z tych funkcji, konieczne jest wprowadzenie dodatkowych wpisów na karcie SIM.

  Opcjonalne rozszerzenie o OrtungPer GPS. GSM Scout Professional umożliwia rejestrowanie własnej lokalizacji i w przypadku niedozwolonego opuszczenia obszaru, wysyła wiadomość SMS.
  Gdy odbiornik GPS określi pozycję, zachowuje współrzędne w urządzeniu w postaci protokołu NMEA. W takim przypadku zapala się zielona dioda LED. Moduł GPS GSM Scout przesyła współrzędne GPS w protokole NMEA w formacie RMC.

  Moduł podłączany jest za pomocą wygodnych zacisków śrubowych, a jego instalacja nie wymaga specjalnego oprogramowania, gdyż programowanie odbywa się za pomocą wiadomości SMS.


  Zobacz więcej

  Zgoda na publikację //gulson

  0 1
 • Deimic Smart Home
 • #2 30 Lis 2017 02:04
  szymon122
  Poziom 37  

  A więc jeśli dobrze rozumiem to centrala alarmowa Satel micra posiada identyczne funkcje (a nawet więcej), pozwala podłączyć czujniki bezprzewodowe (między innymi), ma dodatkowe wejście typu ADC a przy tym kosztuje połowę ceny :)
  Brak jedynie GPS oraz obudowa trochę większa.

  1