Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Budżetowa modernizacja komputera

sweeteck 29 Nov 2017 17:25 486 11
    sweeteck
    Level 14  
    Drodzy koledzy i koleżanki, potrzebuję porady co zrobić żeby było lepiej :) Oto moja konfiguracja:
    procesor = Intel Xeon X5460 Harpertown @3,16 GHz
    płyta główna = ASrock G41M-VS3
    ram = DDR3 2 Gb PC3-10700 GOODRAM
    grafika = Geforce GT430 ( w trakcie sprawdzania Radeon HD 5850 Black Edition, prawdopodobnie sprawna)
    zasilacz = 550 W Thermaltake
    hdd = 300Gb Hitachi, 500Gb Seagate , oba SATA

Co można by zrobić w celu modernizacji tego antyka w granicach 300-500 złotych, chciałbym zostać przy aktualnym CPU, i jeżeli grafika okaże się sprawna to myślę że będzie lepsza od GT430, proszę o pomoc, Pozdrawiam
    Barton-wlkp
    Level 21  
    Jaki system? Jakie zastosowania?
    Pierwsze co rzuca się w oczy to pamięć. 2GB to mocno mało.
    sweeteck
    Level 14  
    Tylko że pytanie jest też o płytę główną, bo nie mogę tego hd5850 odpalić wogóle, i nie wiem czy to nie wina płyty, i czy czasem nie trzeba zmienić jej na inną z lepszymi sekcjami zasilania itp, bo ten asrock coś mi nie podchodzi pod OC wogóle.
    Kasek21
    Level 43  
    Obydwa złącza PGE 6pin podłączone do tego Radeon'a?
    Wentylator na karcie pracuje? Jakim kablem połączona z monitorem?

Inwestowanie w coś lepszego niż HD5850 do niekręconego Xeon'a jest całkowicie bez sensu.
    Kasek21
    Level 43  
    Jakie jest pochodzenie karty, że nie znasz sprawności?

Najpewniej byłoby sprawdzić kartę w innym komputerze.

Jak już zmieniać konfigurację to chociaż na jakiegoś i3/i5 pod LGA1155.
    sweeteck
    Level 14  
    Wolałbym uruchomić tego Radeona, pewność taka że sprzedawca (alledrogo) ma same pozytywy, zapewnia że chodzi, nie mam drugiego komputera żeby sprawdzić, a przy przesiadce z dual core e5200 na xeona zmieniałem BIOS i może to powoduje brak reakcji radeona bądź niekompatybilność z płytą główną, wolałbym też zostać przy Xeonie i może go podkręcić ale ta płyta nie ma zbytnio takich funkcji bo przy fsb 350 już nie startuje, nie wiem już co robić.
    Piterixos
    Level 27  
    Kasek21 wrote:

Inwestowanie w coś lepszego niż HD5850 do niekręconego Xeon'a jest całkowicie bez sensu.

Kompletnie się nie zgadzam.

Ten Xeon to jest porównywalny z Pentiumem g4560 który to jest wystarczająco szybki nawet przy karcie pokroju GTX 1060:

https://www.youtube.com/watch?v=DL7YcPlJ83c&t=336s

GTX 760 to zaś poziom zaledwie GTX 1050.

https://www.youtube.com/watch?v=zk6Wvx3HY18

Która to od GTX 1060 jest o wiele wiele słabsza. Ów GTX 760 zaś znacząco szybszy od tego Radeona.

Ten Xeon na stockowych zegarach potrafi popchnąć do 100% zużycia nawet takiego GTX 970:

https://www.youtube.com/watch?v=4ZUkEoPXh-A
    Kasek21
    Level 43  
    Piterixos wrote:
    Ten Xeon to jest porównywalny z Pentiumem g4560

Bzdura!

Ma kręconego i wiem co piszę.