Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podkręcanie procesora i5-4288U w laptopie LENOVO Ideapad 100

29 Nov 2017 17:29 2307 5
  • Level 4  
    Witam posiadam laptopa levovo ideapad 100, specyfikacja:
    Procesor: Intel Core i5-4288U
    RAM [GB]: 4
    Grafika: nVidia® GeForce 920MX (2GB) + Intel HD Graphics 5500
    chciałem się zapytać czy jest możliwość podkręcenia trochę procesora w tym modelu ;) Aktualnie mam 2.6Ghz a chciałbym podciągnąć na conajmniej 2.8-2.9, jest taka opcja? I jak to zrobić.
    ________UWAGA____________
    Tak zdaję sobie sprawę z ryzyka.
    Nie piszcie tekstów typu nie opłaca się.
    Wiem że może się przegrzać,
    Wiem że to laptop.

_____KONIEC___UWAGI_______
  • TermopastyTermopasty
  • Level 12  
    Z tego co widzę to na zagranicznych forach ludzie piszą, że się da. Musiał byś najlepiej odnaleźć te osoby i do nich kierować zapytanie.
  • TermopastyTermopasty
  • Level 27  
    Maciej_Cichy wrote:
    Z tego co widzę to na zagranicznych forach ludzie piszą, że się da. Musiał byś najlepiej odnaleźć te osoby i do nich kierować zapytanie.

O jakich forach mowa? U mnie zarówno "lenovo ideapad 100 overclocking" jak i "i5-4288U overclocking" nie skutkują żadnymi przydatnymi rezultatami w google.
  • Level 43  
    Hasła bardziej szukałbym "Ideapad 100 modded bios biosmods".
    Innymi słowy, aby zrobić OC, trzeba najpierw je odblokować w BIOS.

Dodano po 5 [minuty]:

Druga sprawa, to voltmod, czyli hardmod - fizyczne podbicie napięcia. Bo to ma być w dodatku stabilne.
    Jak już zamierzasz coś "smażyć" ;) to może być też przydatna modyfikacja układu chłodzenia. ;) Jw.
    To wszystko powyższe piszę na zasadzie, czy "da się?". Może. Ale umiejętności wymagane do tego mogą przekroczyć zawodowego elektronika / kodera / programistę znającego budowę CPU.
  • Level 42  
    Chlebek1993 wrote:
    Wiem że to laptop.

Pomijając to.
    Procesory mają zablokowany mnożnik nie ma opcji OC. Niektóre chipsety Intela przeznaczone do OC umożliwiały zmianę mnożnika o 4x w trybie turbo i nawet taki i5 3470 można było trochę przetaktować. Potrzebna była odpowiednia płyta, gdyż na takim Intel B75 można sobie o OC pomarzyć. Podobnie jak i w tym przypadku.
    Nie wystarczy tylko pogrzebanie w BIOS/UEFI, potrzebne jest rozwiązanie sprzętowe.
    Jaki chipset ma ten model laptopa?

W planie zasilania można ustawić maksymalną wydajność przy pracy z zasilaczem zawsze to coś pomoże.
  • Level 43  
    Co chcesz podkręcać jak ten CPU w trybie Turbo może osiągnąć 3.1GHz.