Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uruchamianie skryptu ze startem Windowsa

29 Lis 2017 19:00 960 3
  • Poziom 2  
    Witam. Mam mały problem, może ktoś znajdzie szybką odpowiedź i pomoże. Stworzyłem skrypt za pomocą AutoHotkey script. Wygląda następująco:
    "F9::Run C:\Users\MonkeySnk\Desktop\skrypt\Turn Off Xbox Controller.exe"
    Prosty skrypt który po kliknięciu F9 uruchamia program, który wyłącza kontroler od xbox`a360. Problem polega na tym, że skrypt działa wtedy gdy kliknę na niego 2x i potem za pomocą F9 mogę wyłączać sobie kontroler do gier. Próbowałem ustawić by po włączeniu komputera "odpalał się sam" za pomocą "harmonogram zadań".
    Nie działa :/ Czy zna ktoś programik o podobnej zasadzie działania jak harmonogram zadań, lub zna odpowiedź i wytłumaczył mi dlaczego to nie działa ?
    Uruchamianie skryptu ze startem Windowsa
  • Poziom 39  
    Wrzuć ten skrypt do autostartu.
    Autor aplikacji trochę dziwnie pisze na temat autostartu, ale nie widzę powodów aby to miało nie działać.
    Cytat:
    This program have only one function.
    Double click it and all Xbox Controllers will be turned off.

Program have no dialogs or settings.
    It don't required administrator rights.
    It don't running as service or startup application, after turning off controller program will exit itself.

You can add shortcut to desktop and configure hot key to turn off your controller.

Może potrzebna jest jakaś dodatkowa zwłoka czasowa do uruchomienia.
  • Poziom 21  
    To jest W10, W7 czy może 8.1?
  • Poziom 2  
    Win 8.1 (znaki)

Dodano po 36 [minuty]:

dedito dziękuję za pomoc. Skrypt działa po niecałej minucie os startu Windowsa.
    Dla ludzi o podobnym "problemie".
    1. Mając skrypt wpisujemy: shell::startup
    2. Odpala nam się folder.
    3. Do niego wrzucamy skrypt.
    4. Po pewnym (krótkim czasie w moim przypadku) czasie kontroler można wyłączyć przyciskiem F9 (w moim przypadku)
    Dzięki jeszcze raz. Nie mogłem tego znaleźć.