Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Samsung i KD Philips - brak dźwięku na wszystkich możliwych portach

rfk91 29 Lis 2017 20:41 162 3
  • #1 29 Lis 2017 20:41
    rfk91
    Poziom 9  

Witam, posiadam TV Samsung UE58MU6122K oraz kino domowe Philips HTS3373. Chcę przesłać dzwięk z TV do KD...
    Po podłączeniu przez kabel HDMI (wejście ARC w TV) nie ma dźwięku, to samo na optycznym kablu oraz kablach AV.

W TV mam przestawiony dźwięk z telewizyjnego na optyczne (innej opcji nie ma).

W KD próbowałem wszystkie możliwe tryby (Optic IN, AUX itp.) - nie działa na żadnym.

Łączność HDMI jest bo gdy włożę płytę DVD mogę oglądać film z dźwiękiem.

Dodam, że sygnał w TV to DVB-T (kabel antenowy podłączony bezpośrednio pod TV).

Czytałem, że HDMI musi być standardu 1.4... ale skoro nie działa na kablu optycznym domyślam się, że problem jest inny.

0 3
  • #2 30 Lis 2017 07:39
    Polon_us
    Poziom 40  

rfk91 napisał:
    Po podłączeniu przez kabel HDMI (wejście ARC w TV) nie ma dźwięku

I nie będzie. Kino nie wspiera funkcji ARC i siłą rzeczy nie można wykorzystać tej funkcji.
    rfk91 napisał:
    W TV mam przestawiony dźwięk z telewizyjnego na optyczne (innej opcji nie ma).

Czy w menu "Dźwięki" opcja "Głośniki" została przestawiona na "Głośniki zewnętrzne"?

I dalej - czy po wyjęciu przewodu optycznego z gniazda w telewizorze widać czerwone światło?
    Czy z wtyczek przewodu optycznego zostały zdjęte osłonki z tworzywa?

Proszę odpowiedzieć na te pytania.
    Wtedy będzie można kontynuować dalej.

0
  • #3 30 Lis 2017 20:02
    rfk91
    Poziom 9  

Tak w opcjach jest przestawione na dźwięk z zewnątrz, światełko świeci, przewód bez osłonek, KD ustawione w trybie "Optical IN" a dźwięku jak nie ma tak nie ma.

0
  • #4 01 Gru 2017 07:15
    Polon_us
    Poziom 40  

Cóż, trzeba dalej szukać.

TV - wyłączyć Anynet+ i ARC o ile są włączone
    KD - wyłączyć EasyLink

TV - sprawdzić po kolei opcje wyjścia cyfrowego tj. PCM, DD - cokolwiek jest tam do ustawienia.

I tak na uboczu -
    - jak telewizor jest ustawiony na wyjście optyczne, to dźwięk jest nadal słyszalny z głośników telewizora?
    - do telewizora podłączone są może słuchawki?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo