Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor gaśnie po podłączeniu kabla DVI (BENQ GW2250M)

JJMarika 29 Lis 2017 21:30 768 2
  • #1 29 Lis 2017 21:30
    JJMarika
    Poziom 2  

Witam. Mam problem z podłączeniem monitora kablem DVI. Zacznę od początku.
    Otóż niedawno na allegro kupiłem monitor (link mogę wysłać) BENQ GW2250M. Monitor działa bez problemu po podłączeniu kablem VGA do karty graficznej, ale problem zaczyna się, gdy chce podłączyć monitor kablem DVI. Monitor działa przez jakiś czas ale po pewnym czasie gaśnie, wyświetla się fioletowe tło i logo BENQ (monitor na nowo się włącza) i obraz znowu działa i tak robi się co chwilę, chociaż wydaje mi się, że częściej gaśnie w grach a rzadziej podczas przeglądania stron internetowych. Sprawdzałem kabel na innym monitorze i nie było żadnych problemów, monitor nie zgasł ani razu. Sprawdzałem różne fora i wyczytałem że może to być wina za gorących temperatur na karcie graficznej, lecz po sprawdzeniu temperatur okazało się, że podczas grania temperatura nie przekracza 55ºC (Moja karta to ASUS GTX 970).
    Proszę o pomoc

0 2
  • Mitronik
  • #2 02 Gru 2017 11:51
    safbot1st
    Poziom 43  

Skoro działa na sygnale analogowym, problemu bym szukał w układzie zajmującym się odbiorem sygnału cyfrowego DVI. Zapewne uszkodzony - wymaina/naprawa(?)
    Sprawdź też wizualnie stan gniazda DVI w monitorze.

0
  • Mitronik
  • #3 02 Gru 2017 16:37
    JJMarika
    Poziom 2  

Stan wizualny gniazda DVI wygląda dobrze nie widzę żeby coś mogło być uszkodzone lub naruszone.

0